• سه شنبه 02 اردیبهشت 1399 13:00
  • كد: 990

رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان در نخستین نشست خبری خود که به صورت مجازی برگزار شد از تورم نیرو در شهرداری اصفهان صحبت کرد و توضیح داد که وضعیت بدهی‌های این نهاد نسبت به چند سال گذشته، مطلوب‌تراست و رقم بالایی نیست. علیرضا نصر اصفهانی، گفت: در حال حاضر سه هزار و 500 نفر در شهرداری مرکزی و 3260 نفر در سازمان‌ها و مراکز تابعه شهری فعالیت دارند. او ادامه داد: حدود 4980 نفر نیز نیروی حجمی‌هستند ودر مجموع تعداد نیروهای شهرداری به حدود 12 هزار نفر می‌رسد. به گفته او به این جمع کارگران پیمانی و بازنشستگانی را که هنوز با شهرداری مرتبط هستند نیز باید افزود.رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان تصریح کرد: شهرداری اصفهان عیال واراست؛ چرا که 20 هزار نیرو به صورت نزدیک و مستقیم با این نهاد کار می‌کنند. اواظهار امیدواری کرد شرایط به گونه‌ای پیش برود که فضا برای تعدیل نیرو فراهم شود. نصر اصفهانی تاکید کرد: هر چند ضرورت دارد که سیستم چابک‌تر شود، اما با شرایط فعلی این نیروها را باید در مدیریت شهری داشته باشیم.نصر اصفهانی درباره وضعیت بدهی‌های شهرداری اصفهان، گفت: بدهی‌های شهرداری اصفهان در ابتدای دوره پنجم و زمانی که شهردار اصفهان ابلاغ گرفت حدود سه هزار میلیارد تومان بود. بخشی ازاین بدهی‌ها را که حاصل اقدامات انجام شده در شهربوده، پرداخت کردیم. او ادامه داد: امروز از این نظر شرایط شهرداری اصفهان در وضعیت خوبی است. نصر اصفهانی تاکید کرد: البته بدهی شهرداری نشان دهنده انجام فعالیت در شهر است و در حال حاضر با تدابیر اندیشیده شده بدهی شهرداری اصفهان عدد بالایی نیست.

 

سناریوهای پسا کرونایی بودجه شهر

نصراصفهانی درباره چگونگی تحقق بودجه امسال شهر در دوران پساکرونا گفت: کمیته اقتصادی مدیریت کرونا در شهر داری اصفهان به صورت هفتگی جلسه برگزار می‌کند. اقدامات پسا کرونا نیز در این کمیته مطرح و سه سناریوی سبز، زرد و قرمز نیز برای نحوه تحقق بودجه امسال شهر پیش‌بینی شده است. گفتنی است، در سناریوی سبز بودجه شش‌هزار میلیاردی امسال شهر به طور کامل محقق می‌شود که با توجه به وضعیت فعلی درآمدهای شهر این امر امکان پذیر نخواهد بود.به گفته نصراصفهانی، در سناریوی زرد، بخش عمده‌ای از درآمد شهر محقق می‌شود که در این صورت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و کارگران و نظافت و نگهداری شهر و فضای سبز در اولویت خواهد بود.او تاکید کرد: باید به دنبال ایجاد منابع جدید باشیم؛ چرا که مردم در خصوص مطالبات شهری توقعاتی دارند. سعی داریم این مطالبات را پیگیری کنیم که البته تحقق بخش زیادی از درآمدهای شهر بر دوش مردم شهر است.

 

تحقق 91 درصدی بودجه

نصر اصفهانی درباره وضعیت تحقق بودجه امسال و سال گذشته شهرداری اصفهان در وضعیت رکود و بحران ناشی از اپیدمی‌ کرونا گفت: در پایان سال 98 حدود 91 درصد بودجه وصول شد و در صورت تحقق اتفاقی که باید در تهران رخ می‌داد 120 درصد بودجه محقق می‌شد و این امرنیزدر سال 99 اگر دولت همکاری لازم را داشته باشد، محقق می‌شود.او افزود: بودجه سال 99 حدود شش‌هزار میلیارد تومان مصوب شد که 5300 میلیارد تومان آن در مناطق و شهرداری مرکزی و 700 میلیارد تومان هم توسط سازمان‌ها و مراکز وابسته باید محقق شود.رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی شهر در سال جاری، اظهار داشت: برای سال 99 تعداد 240 پروژه مهم شهری، 110 پروژه‌ شاخص، 150 پروژه منطقه‌ای و 60 پروژه مستمر عمرانی در نظر گرفته شده است.

 

اقدامات کرونایی مدیریت شهری

رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان درباره اقدامات کرونایی مدیریت شهری گفت: مدیریت شهری و اعضای شورای شهر در کوتاه‌ترین زمان، لایحه کمک به مبارزه با کرونا را مصوب کرد. ضدعفونی‌کردن مکان عمومی‌و توزیع اقلام بهداشتی از وظایف اصلی مدیریت شهری بود که در همان ابتدا آغاز و انجام شد.نصر اصفهانی ادامه داد: اقداماتی در زمینه شهر الکترونیک، فعالیت‌های غیرحضوری و ایجاد میز خدمت در ورودی‌های شهرداری‌ها انجام شد؛ همچنین قبل از عید ورود مردم به شهرداری‌ها مورد پایش قرار می‌گرفت و در بدو ورود دمای بدن سنجیده و توصیه‌های بهداشتی نیز ارائه می‌شد.او گفت: اطلاع‌رسانی به مردم و تهیه کلیپ و تصاویر آموزشی نیز توسط سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در کنار اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری انجام شد. نصر اصفهانی ادامه داد: اقدامات انجام شده برای سلامت شهروندان، اقدامات درست و به‌جایی بوده است و دانشگاه علوم‌پزشکی هم از عملکرد مدیریت شهری در این زمینه اعلام رضایت کرد.رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان گفت: ۱۲۰ هزار خانوار در مناطق نیمه‌برخوردار شناسایی و بسته‌هایی آماده و برای آنها ارسال شد تا حدود نیم‌میلیون نفر از جمعیت اصفهان زیر پوشش بسته‌های بهداشتی شهرداری اصفهان قرار بگیرند.نصر اصفهانی افزود: باید از کادر پزشکی، ستاد کرونا در استان اصفهان و مدیریت شهری شهروندانی که همراهان خوبی بودند تقدیر و تشکر کرد.رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان گفت: جلسات شورای شهر به صورت حضوری و با فاصله اجتماعی برگزار می‌شود و جلسات تلفیق نیز به‌صورت الکترونیکی است.نصر اصفهانی درباره جلسه قبل از عید اعضای شورای شهر با استاندار اصفهان، اظهار داشت: او از مدیریت شهری تشکر و از اقدامات انجام شده، ابراز رضایت کرد؛ همچنین اعضای شورای شهر در یکی از جلسات ستاد کرونا حضور یافته و با روند کار آشنا شدند.او تصریح کرد: همکاری بین مدیریت استان و مدیریت شهر وجود دارد و استاندار به زودی در جلسه شورای شهر حاضر شده و درخصوص وضعیت استان توضیحاتی را ارائه می‌دهد.نصر اصفهانی تاکید کرد: شهردار اصفهان در نخستین روزهای آغاز بیماری کرونا در یک بخش‌نامه شش‌ماده‌ای در خصوص کرونا دستورهایی را صادر کرد. او تصریح کرد: در خصوص کرونا آنچه در توان شهرداری و شورای شهر بوده، انجام و در این زمینه قصوری وجود نداشته است؛ چرا که هیچ اولویتی در شهر اصفهان که بخشی از مدیریت آن با ما است، بالاتر از سلامت مردم نیست.رئیس شورای اسلامی‌ شهر اصفهان گفت: ستاد نوروزی به ستاد مقابله با کرونا تبدیل شد و همه ارگان شهرداری فعال شده و همچنان هم فعالیت خود را ادامه می‌دهند. نصر اصفهانی بیان کرد: اگر امروز شاهد سیر نزولی این ویروس هستیم به تلاش مدیریت شهری هم برمی‌گردد.

 

همه پروژه‌های یک شهر

رئیس شورای اسلامی‌شهر  اصفهان گفت: در آستانه تحویل سالن اجتماعات گلستان شهدا هستیم. این سالن باید توسط بنیاد شهید و استانداری و شهرداری اصفهان تکمیل می‌شد که در حال حاضر شهرداری به تنهایی ورود کرده است. او ادامه داد: پروژه سردار سلیمانی نیز ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه خواهد برد و این پروژه ۱۸ماهه باید تحویل داده شود.نصر اصفهانی اظهار کرد: هر کیلومتر مترو ۷۰۰ میلیارد تومان برای مدیریت شهری هزینه دارد و با این وجود خط دوم مترو در حال پیشرفت بوده و توقفی در آن صورت نگرفته است.رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان گفت: حدود دو میلیارد گردشگر در سال ۲۰۲۰ در دنیا تردد می‌کنند که ما باید میزبان بخشی از این گردشگران باشیم. او ادامه داد: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای گردشگری در سال جاری مصوب کرده‌ایم. در سال گذشته و با آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، طرح اصفهان ۲۰۲۰ را آغاز کردیم.نصراصفهانی درباره سایر اقدامات گردشگری در اصفهان ادامه داد: به دیپلماسی شهری توجه کرده وشب اصفهان را در تبریز برگزار کردیم. این رویداد در دیگر کلان‌شهر‌ها نیزرخ خواهد داد. او تاکید کرد: تا زمانی که در تحریم هستیم با چالش گردشگری هم مواجه هستیم که باید از ظرفیت داخلی استفاده کنیم. او گفت: ما با ۱۴ شهر خواهرخوانده دنیا ارتباط داریم و امیدواریم در آینده و با از سر گیری ارتباطات بتوانیم از این دیپلماسی نهایت استفاده را ببریم.او از اعتماد و مشارکت شهروندان اصفهانی به عنوان بزرگ‌ترین پروژه در دست احداث شهرداری یاد کرد و افزود: مدیریت شهری اصفهان مسئولیت‌های سنگینی دارد و از شهرداری اصفهان به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه‌دار شهری نام برده می‌شود. با وجود امکانات، زمین‌ها و... اما من مردم را بزرگ‌ترین سرمایه شهرداری می‌دانم و اعتقاد راسخ دارم که مردم باید در کنار ما باشند؛ وگرنه با مشکلات زیادی مواجه خواهیم بود. رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان گفت: طرح جامع شهر اصفهان در حال تدوین است و در این زمینه از دیدگاه‌های نخبه و مدیران استفاده کردیم. در ادامه راه قرار است ۲۰۰ محله شهر اصفهان را بررسی و با مردم آنها مرتبط شویم. ما به دنبال شعار «کار با مردم برای مردم» هستیم.نصر اصفهانی تصریح کرد: برای به سرانجام رساندن مجموعه سالن اجلاس تا کنون ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است و به ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز دارد. تقاطع غیر همسطح سردار سلیمانی نیز در سال آینده به سرانجام می‌رسد.نصراصفهانی گفت: در شورای پنجم شفاف سازی و تکریم ارباب رجوع را جدی گرفتیم و این موضوع را در شرکت‌ها، سازمان‌ها و معاونت‌ها انجام خواهیم داد. ما به کارمندان شهرداری توجه خواهیم داشت و اتفاق‌های خوبی در این زمینه رخ می‌دهد.نصر اصفهانی درباره ارگ جهان‌نما گفت: این ارگ از زمانی که به مزایده گذاشته شد، افرادی از سراسر کشور در این مجموعه سرمایه‌گذاری کردند و انتظار داشتند هرچه سریع‌تر این مکان آماده شود. در دوره‌های قبلی تلاش شد وضعیت فیزیکی و کالبدی مجموعه و سندی آن محقق شود.رئیس شورای اسلامی ‌شهر اصفهان گفت: با توجه به قرار گرفتن این مجموعه در مرکز شهر باید رونق بیشتری داشته باشد؛ اما این اتفاق رخ نداده است. او تاکید کرد: مدیریت شهری به شدت علاقه دارد که به این مجموعه کمک کند. امیدواریم هیئت مدیره و افراد نیز واحدهای خود را بهره‌برداری کنند تا رونق این مجموعه اتفاق بیفتد؛ چراکه فعالیت واحدها باعث رونق مجموعه می‌شود. تعهد شهرداری اصفهان را پیگیری خواهیم کرد و آنچه به عهده مدیریت شهری است انجام می‌شود.

 

برچسب ها: 

افزودن ديدگاه