• دوشنبه 08 مهر 1398 12:26
  • كد: 875

 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیریت شهری آماده است برنامه‌های مناسب را برای حضور سرمایه‌گذاران در خصوص احداث خانه سالمندان فراهم کند تا شاهد اتخاذ تصمیم‌ها در زمان مناسب باشیم.

 

علیرضا نصر اصفهانی روز ناشنوا را به تمام جامعه معلولان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد به عنوان مدیریت شهری شرایطی را برای ناشنوایان فراهم کنیم تا بتوانند با حضور فعال و بدون مشکل در شهر تردد کنند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: لازم است تمام نیازهای این افراد را با معلولیت‌های مختلف در نظر بگیریم و شهر را مناسب‌سازی کنیم و معاونت فرهنگی اجتماعی نیز شرایطی را فراهم کند تا در جلسات و همایش‌های بزرگ سطح شهر، برنامه‌ها با زبان اشاره به گونه‌ای برگزار شود که مورد استفاده آنان قرار گیرد.

 

وی با اشاره به ۹ مهرماه و روز سالمندان، اظهار کرد: در توصیه‌های دینی، تکریم بزرگسالان مورد توجه بوده و باید در کنار حضور معلولان، سالمندان نیز بتوانند با استقلال کامل از منزل بیرون آمده و در شهر حضور پیدا کنند.

 

نصراصفهانی پر کردن اوقات فراغت سالمندان را مسئله مهمی دانست که سبب می‌شود این قشر برای حضور در برنامه‌ها رغبت پیدا کنند.

 

وی ادامه داد: تا سال ۲۰۲۵ حدود ۳۰ درصد از جامعه ایران به سمت سالمندی پیش خواهند رفت و اگر به این مسئله توجه نکنیم با سیل جمعیتی سالمندان روبه‌رو خواهیم شد بنابراین مدیریت شهری آماده است برنامه‌های مناسب را برای حضور سرمایه‌گذاران در خصوص احداث خانه سالمندان فراهم کند تا شاهد اتخاذ تصمیم‌ها در زمان مناسب باشیم.

افزودن ديدگاه