• یکشنبه 31 شهریور 1398 11:20
  • كد: 855

 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سعی داریم از سنت دنیا در درآمدزایی حوزه گردشگری به اندازه خود سهیم باشیم و هر فردی در این بخش سرمایه‌گذاری کند، مورد حمایت شورای شهر قرار خواهد گرفت.

 

علیرضا نصراصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در نود و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به در پیش بودن روز گردشگری، یکی از دغدغه‌های شورای شهر را بحث گردشگری دانست و اظهار کرد: در نطق‌ها و جلسات به اهمیت این موضوع پرداخته شده و طرح اصفهان ۲۰۲۰ با همت و حمایت شهرداری برای رونق شهرداری در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی افزود: در سال ۲۰۱۶ در سراسر جهان هزار و ۳۴۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری بود و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر گردشگر در کشورها جابه‌جا شدند با این حال سهم کشور ما چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گردشگر بوده که درآمد حاصل از آن سه میلیارد و ۷۳۰ میلیون دلار است که به نسبت جهان رقم ناچیزی است.

 

نصراصفهانی با تاکید بر اینکه در راستای توسعه این صنعت پاک باید همت بیشتری داشته و از این سنت دنیا به اندازه خود سهیم باشیم، افزود: هر فردی در بخش گردشگری اصفهان سرمایه‌گذاری کند، مورد حمایت شورای شهر قرار خواهد گرفت.

 

تشکیل شهرداری ویژه آثار تاریخی

نصراصفهانی با بیان اینکه در اصفهان آثار ارزشمندی را داریم که به آن افتخار کرده و باعث شده اصفهان همانند نگین انگشتری در جهان درخشش داشته باشد، تصریح کرد: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی برای حفاظت آثار تاریخی انجام شده اما با توجه به وظیفه سنگینی که داریم لازم است با ساز و کار مشخصی یک شهرداری مختص آثار تاریخی در شهرداری اصفهان تشکیل شود.

 

وی وظیفه چنین شهرداری را فقط بررسی آثار تاریخی معرفی و خاطرنشان کرد: در میان وظایف شهرداری این امر مورد غفلت قرار می‌گیرد و لازم است در اصفهان در کنار مبالغ عظیمی که برای حفظ میراث تاریخی می‌شود کار ویژه‌ای برای حجم این آثار انجام دهیم.

افزودن ديدگاه