• س., 10/09/2018 - 13:30
  • كد: 478

مسئول کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ کلان شهرها گفت: ابلاغ اساس‌نامه سازمان شهرداری‌ها به مشکلات مدیران سرمایه‌گذاری اضافه می‌کند.

حسین آبتن در سیزدهمین نشست مدیران سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور گفت: در شهرهایی که سازمان سرمایه‌گذاری ایجاد شده، هیئت عالی سرمایه‌گذاری و کمیته کارشناسی سرمایه گذاری  به شورای سازمان سرمایه گذاری و هیئت مدیره آن تبدیل شده است؛ بعد از ایجاد سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی قاعدتا شیوه‌نامه نباید کنار گذاشته شود، بلکه به عنوان فصل مشترک برای جلوگیری از پراکنده کاری باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: وزارت کشور از طریق سازمان شهرداری‌ها اساس‌نامه‌ای را با عنوان اساس‌نامه سازمان‌ها  ابلاغ کرده است که باید در مجمع شورای شهر و شورای های استان‌ها مورد توجه قرار بگیرد؛ این اساس‌نامه تفاوتی را میان سازمان‌های خدمات موتوری، سازمان پارک‌ها و سایر سازمان‌ها قائل نشده است، تنها تفاوتی که وجود دارد شامل وظایف سازمان، مدت زمان سرمایه‌گذاری و شهر مورد نظر است.

مسئول کمیته سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ کلان شهرها اضافه کرد: اساس‌نامه این مصوبات باید به تصویب انجمن شهر برسد و مورد تایید وزارت کشور قرار بگیرد، سازمان شهرداری‌ها می‌تواند اساس‌نامه را ابلاغ کند و شورای شهر آن را به تصویب برساند، سپس وزارت کشور با آن موافقت کند، البته ابلاغ این اساس‌نامه نه تنها مشکل را حل نمی‌کند، بلکه برای مدیران سرمایه‌گذاری نیز مشکل ایجاد می‌کند.

آبتن خاطرنشان کرد: سازمان سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌های مردمی استقلال لازم را ندارد و زیر نظر معاونت‌های مالی اقتصادی شهرداری‌ها قرار دارد، بنابراین باید این موضوع از طریق شورای برنامه‌ریزی استان‌ها دنبال شود

افزودن ديدگاه