• یکشنبه 07 آذر 1400 10:10
  • كد: 1536
شهردار اصفهان: رفع موانع و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری

 

 

 

شهردار اصفهان گفت: برای جذب گردشگر خارجی باید در سال چندین اتفاق بزرگ در اصفهان شکل بگیرد نه اینکه به وجود چند ابنیه تاریخی بسنده کنیم.

 

علی قاسم‌زاده در نخستین کارگروه توسعه گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه حساسیت لازم و انگیزه کافی در بدنه مدیریت شهری برای نقش‌آفرینی در حوزه گردشگری ایجاد شده است، اظهار کرد: با انباشت پژوهش‌ها در این زمینه مواجهیم و سندی قابل قبول در حوزه گردشگری داریم که ما را از انجام بسیاری از اقدامات بی‌نیاز کرده است.

 

وی افزود: شخصیت اصفهان زنده و پویا بوده است، بنابراین صرفاً قرار نیست به‌واسطه ابنیه تاریخی مقصد گردشگری باشد، بلکه با توجه به ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند میزبان رویدادها و آئین‌های مختلف باشد و گردشگر جذب کند.

 

شهردار اصفهان تصریح کرد: باید در سال چندین اتفاق بزرگ در اصفهان شکل بگیرد تا گردشگران جهانی در این شهر حضور پیدا کنند.

 

وی با تاکید بر کاهش تصدی‌گری شهرداری، رفع موانع و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری، ادامه داد: رسیدن از اوج تصدی‌گری به نقطه ایده‌آل تسهیل‌گری قطعاً زمان‌بر خواهد بود، اما برای آن تلاش می‌کنیم و بدنه شهرداری نیز با این نگاه منصوب شده و ماموریت‌هایی که در این حوزه وجود دارد، به‌زودی عملیاتی می‌شود.

 

قاسم‌زاده با بیان اینکه متولی گردشگری در بدنه اجرایی شهرداری را نیز بررسی کرده و تا هفته آینده به شورا اعلام می‌کنیم، گفت: شهرداری عزم خود را جزم کرده تا هدف تعریف شده برای گردشگری در برنامه اصفهان ۱۴۰۵ را اجرایی کند.

 

 

افزودن ديدگاه