• یکشنبه 25 مهر 1400 11:05
  • كد: 1490
طرفه تابان: تقسیم واحدهای پروژه های مشارکتی مناطق 5 و 8 / آمادگی مشارکت سازمان عمران با شهروندان جهت احداث مسکن

 

«ساخت وساز و عمران شهری یکی از مهمترین ارکان رشد و توسعه فیزیکی شهر است که سهولت در رفت وآمد، عبور و مرور خودروها، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا، زیبایی بصری شهر، رونق گردشگری و بسیاری از نتایج چشمگیر دیگر را به دنبال دارد؛ بنابراین لازم است رکن ساخت وساز و عمران نیز در کلانشهر اصفهان با سطح کیفی قابل قبولی انجام شود. سازمان عمران شهرداری اصفهان به عنوان متولی اصلی اجرای پروژه های عمرانی در شهر اصفهان، مسئولیت های پرشمار و سنگینی را بر عهده دارد.»

مدیرعامل سازمان عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: برای درآمدزایی بهتر، تفکر این بود که مدیریتی را با عنوان «مدیریت بازرگانی و مشارکت ها» ایجاد کنیم تا شرایط بهبود پیدا کند. در این دوره تلاش کردیم از قابلیت های سازمان استفاده کنیم.

طرفه تابان خاطرنشان کرد: من مدیران این سازمان را تغییر ندادم و با رویکردی که در راستای چابک سازی مجموعه داشتم در حال حاضر شاهد جابه جاشدن رکوردها در این سازمان هستیم.

او با بیان اینکه سال گذشته توانستیم 22 میلیارد تومان مصالح بفروشیم که این میزان یک رکورد برای سازمان عمران محسوب می شود، ادامه داد: این اقدام با همت مدیریت بازرگانی و مشارکت ها انجام شد.

 

 اجرای چند پروژه مشارکتی

مدیرعامل سازمان عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: در سازمان عمران موضوع های مشارکتی وجود نداشت؛ اما در این مدت توانستیم چند پروژه مشارکتی اجرا کنیم. در این پروژه ها نزدیک به 15 واحد نصیب سازمان عمران می شود و این موضوع به پیشبرد پروژه های این مجموعه کمک خواهد کرد.

 او خاطرنشان کرد: در یکی از این پروژه ها زمین و پروانه در اختیار سازمان عمران بود و با تعاونی مسکن شهرداری مشارکت کردیم که این کار باعث شد برخی از افراد برای اولین بار در تعاونی مسکن صاحب خانه شوند؛ این پروژه نزدیک به 8 هزار و 500 متر زیربنا دارد و در 8 سقف احداث شده است. ابتدای سال این پروژه آغاز شد؛ اما ا کنون سقف آخر این مجموعه نیز به تازگی بتن ریزی شده است که این موضوع یک رکوردشکنی در موضوع سرعت و کیفیت ایجاد کرد.

او با بیان اینکه شرکت تعاونی مسکن از پروژه مسکن دارشدن اعضای این مجموعه به عنوان یک پروژه خوب نام می برد، تصریح کرد: در کنار این اقدام، پروژه های مشارکتی نیز در حال انجام است؛ به طوریکه سال گذشته در منطقه 5 و 8 پروژه های مشارکتی اجرا شد و ا کنون به تقسیم واحدها رسیده ایم.

 مدیرعامل سازمان عمران شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: اجرای نما، کف سازی، تأسیسات و فوم بتن در پروژه منطقه8 انجام شده و درحال حاضر کاشی و سرامیک ها در حال اجراست. این پروژه نیز مانند پروژه شهرداری منطقه5 از سرعت خوبی برخوردار است و افراد از این پروژه به خوبی یاد می کنند.

 

تعامل سازمان عمران با شهروندان

 طرفه تابان خاطرنشان کرد: فضای مسکن دارشدن برای مردم نیز وجود دارد و ا گر افراد پلاک زمینی داشته باشند که در سیستم ما ارزشمند باشد، سازمان عمران آمادگی دارد با مشارکت شهروندان آن را احداث کند. همکاری و تعامل بین مردم و این مجموعه می تواند سودی دو جانبه داشته باشد. سازمان عمران شهری شهرداری اصفهان با مناطق مختلف شهرداری مراودات مالی دارد و آمادگی دارد که هزینه پروانه ساخت وساز زمین شهروندان را تهاتر کند.

او با بیان اینکه سازمان عمران شهرداری در بحث مشارکت قوی عمل کرده است، ادامه داد: تولید مصالح یکی از وظایف سازمان عمران است که مجتمع تولیدی صفه (واقع در ضلع جنوبی باغ رضوان) کار خود را در این زمینه به خوبی انجام می دهد و سنگ شکن ها همواره فعال هستند و شن و ماسه تولید می کنند. این اقدام به موضوع های تولید بتن و آسفالت سازمان نیز کمک می کند.

طرفه تابان با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین نشست معاونان عمرانی کلانشهرهای کشور که به میزبانی اصفهان در بهمن سال 1398 تشکیل شد، گفت: در این نشست، مدیرعامل سازمان عمران به عنوان دبیر کارگروه کمیته تخصصی سرمایه گذاری و انتقال دهنده تجربیات کلانشهرهای کشور انتخاب شد.

 در جلسات آنلاین این نشست در خصوص اطلاع رسانی درباره تکنولوژی، مسائل روز، فرایندهای جدید تعریف شده و جلساتی برای فروش محصولات برگزار و کارگروه هایی تشکیل شد و نفراتی از کلانشهرها معرفی شدند.

 مدیرعامل سازمان عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: تعامل بین کلانشهرها از مهمترین رویکردهای این نشست بود تا با یک اقدام زیربنایی خوب برای افزایش پروژه های مشارکتی، همه شهرها در این زمینه وارد عمل شوند و به نتایج مطلوب برسند.

 

افزودن ديدگاه