• شنبه 17 مهر 1400 11:19
  • كد: 1471
طباطبایی نژاد: نباید سرمایه شهر با سختی و رنج مردم کسب شود

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به اینکه میان مؤمنان و کافران تفاوت های زیادی وجود دارد، اظهار کرد: مهمترین تفاوت ها این است که مؤمنان به آخرت اعتقاد دارند؛ اما کافران اعتقادی به آخرت ندارد. پس همه ما باید در این دنیا توشه ای برای آخرت جمع آوری کنیم تا خداوند نیز از ما راضی و خشنود باشد.

 آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید هدف خدمت رسانان جلب رضای خدا باشد، تصریح کرد: این اتفاق زمانی رخ می دهد که مردم هم رضایت کامل از خدمت رسانان داشته باشند؛ پس در نتیجه رضایت خداوند در گرو رضایت خلق است. او گفت: گاهی اوقات در شهرداری های کشور شاهد هستیم که افراد برای کسب درآمد به روش های ناخوشایندی روی می آورند که این موضوع صحیح نیست؛ زیرا نباید سرمایه شهر با سختی و رنج مردم کسب شود. در برخی موضوع ها شهرداری به افراد اجازه تخلف می دهد تا بتواند جریمه دریافت کند و به سرمایه لازم برسد که این کار درست نیست و باید اینگونه امور اصلاح شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه متأسفانه در بسیاری از شهرداری های کشور شاهد این رویه اشتباه هستیم، تصریح کرد: افراد باید تلاش کنند تا از روش های صحیح برای منابع مالی اقدامات را انجام دهند؛ زیرا شهرداری خود باید مجری قانون باشد و نباید از قوانین سرپیچی کند و ا گر این اتفاق رخ دهد باید بر طبق قانون وارد عمل شد و با متخلفان برخورد کند.

آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، در تمام دوره های گذشته اقدامات و کارهای خوبی برای شهر اصفهان انجام شده و اگر دوره ای به موفقیت های خوبی رسیده زیرساخت های آن در دوره های قبل آن پایه گذاری شده است؛ البته در چهار سال گذشته شاهد اقدامات قابل قبولی از سوی شهرداری اصفهان بودیم که از شهردار و مدیران شهری بابت این اقدامات تشکر می کنم.

 

 او اظهار کرد: انصافا شهردار سابق اصفهان تذکرات را می پذیرفت. همچنین کارهای دشواری که گمان نمی کردیم انجام شود در دوره قبلی با تلاش و زحمت شهردار سابق اصفهان به نتیجه رسید؛ پروژه اجلاس سران و سالن اجتماعات گلستان شهدا از جمله این پروژه های دشوار بود که شهردار سابق اصفهان توانست آن را بـه نتیجه برساند.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در ادامه خطاب به دکتر قاسم زاده، شهردار جدید اصفهان، گفت: کارهای زیادی در دوره های گذشته در شهر اصفهان انجام شده است؛ اما همچنان کارهای بسیار زیادی باقی مانده که باید در این شهر انجام شود. منطقه3 یکی از مناطقی است که باید محله های آن بازسازی شود؛ زیرا کوچه های این منطقه از بافت بسیار قدیمی برخوردار است و مردم رنجدیده ای درآن سکونت دارند که باید نوسازی این محله ها در دستور کار مدیریت جدید شهر قرار گیرد.

 

 آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: در برخی از مواقع شاهد هستیم خانواده های دارای فرزندان معلول و دارای بیماری ام اس به دلایلی از آوردن فرزندانشان به بوستان ها و فضاهای سبز اجتناب می کنند، شهرداری باید برای اینگونه افراد یک پارک اختصاصی ایجاد کند. همچنین باید معابر را مناسب سازی کرده و رمپ هایی برای معلولان در ورودی ها ایجاد کند تا این افراد برای عبور و مرور دچار مشکل نشوند.

او با اشاره به اینکه شهر اصفهان فضای سبز خوبی دارد که باید از آن نگهداری کنیم، تصریح کرد: به دلیل بحران کم آبی، ضروری است از چمن های مصنوعی در شهر استفاده کنیم تا سرسبزی شهر از بین نرود.

 

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: امیدوارم در این دوره شاهد فضاسازی شهر در ایام جشن و عزا باشیم؛ زیرا هرکس که در شهر گام برمی دارد باید متوجه سرور یا اندوه شهر بشود. از سوی دیگر، لازم است به فضای معنوی شهر توجه شود که یکی از کارهای زمین مانده در این خصوص پخش اذان در نقاط مختلف اصفهان است که شورای ششم باید به این موضوع ویژه توجه کند.

 

 

افزودن ديدگاه