• چهارشنبه 03 شهریور 1400 11:09
  • كد: 1417
باقری: استعدادهای منطقه12 برای سرمایه گذاری

 

باقری، مدیر منطقه12 شهرداری: این منطقه با ظرفیت های فراوان توانسته نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کند. منطقه12 با مساحت 1608 هکتار، طبق طرح پیشنهادی شورای شهر اصفهان در خصوص طرح تقسیم بندی و محدوده های پیشنهادی شهرداری اصفهان و با توجه به گسترش شهر در فروردین 1386 از منطقه 8 تفکیک و به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این منطقه از شمال به تقاطع بزرگراه آزادگان و جاده دیسمان در امتداد جاده دیسمان تا پل گز، از جنوب به امتداد خیابان بهارستان از تقاطع کاوه تا تقاطع خیابان امام خمینی، از شرق به پل گز در محور بزرگراه معلم و خیابان کاوه تا سه راه ملک شهر(تقاطع خیابان بهارستان) و از غرب به محور خیابان امام خمینی از تقاطع خیابان بهارستان و محور بزرگراه آزادگان تا تقاطع جاده دیسمان محدود می شود.

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با اشاره به برندسازی منطقه از اواخر سال 99 گفت: منطقه12 بالغ بر 8 هزار و 200 هکتار وسعت دارد که عمده این منطقه را حریم شهر و زمین های بایر و بکر با وسعت زیاد تشکیل داده است. این منطقه در ورودی شهر قرار دارد و ( اتوبان آزادگان) و (اتوبان معلم) از این منطقه عبور می کند و این موضوع برای دسترسی سرمایه گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

علی باقری با بیان اینکه ابعاد زمین، مساحت و قیمت آن نیز برای سرمایه گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: این منطقه با چنین ظرفیت هایی توانسته است نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کند. به گفته او، زمین های بایر این منطقه از دیگر نقاط شهر قیمت کمتری دارد و با توجه به موقعیت شمالی منطقه راه توسعه در آن وجود دارد؛ همچنین دسترسی و وجود منطقه صنعتی امیرکبیر راه خوبی را ایجاد کرده است که منطقه12 بتواند به بهترین شکل در راه توسعه قرار بگیرد.

مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان گفت: در این منطقه بالغ بر 400 میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده و این موضو ع با توجه به کم برخوردار بودن منطقه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افتتاح ورزشگاه و فرهنگسرا در محله های منطقه باعث شد این منطقه به سمت توسعه پیش برود.

باقری با بیان اینکه به زودی در محله عاشق آباد مجموعه ورزشی کلنگ زنی خواهد شد، تصریح کرد: خدمات عمرانی و مجموعه هایی که در دوره پنجم و ابتدای این دوره در این منطقه افتتاح شد، بی نظیر است و در گذشته شاهد چنین موضوع هایی نبوده ایم؛ چرا که ساخت چنین ورزشگاه هایی روی دیگر محله ها نیز تأثیرگذار بوده است. او با اشاره به اینکه پنج ایستگاه خط یک مترو در منطقه12 وجود دارد، گفت: منطقه12 در مسیر خط یک مترو اصفهان قرار گرفته است و اغلب افراد منطقه از مترو استفاده می کنند.

مدیرمنطقه12 شهرداری اصفهان، احداث پارک سوار را از دیگر اقدامات این منطقه دانست و افزود: این مجموعه در کنار ایستگاه اول مترو (شهرک قدس) احداث و موجب شد شهروندانی که در منطقه 2 و 12 زندگی می کنند از این امکان استفاده کنند.

باقری ادامه داد: در این پارک سوار، یک پارکینگ خودرو نیز ایجاد شده تا شهروندان آسایش بیشتری داشته باشند، علاوه بر آن امسال درصددیم در مجاورت ایستگاه مفتح واقع در بهارستان یک پارکینگ خودروی سواری، موتورسیکلت و دوچرخه احداث کنیم. همچنین در مجاورت ایستگاه میدان علیخانی پروژه پارکینگ رو باز و طبقاتی مدنظر است که امسال به نتیجه خواهد رسید.

او با اشاره به اقدامات در حال انجام در منطقه گفت: 33 کیلومتر مسیر ایمن دوچرخه سواری در سطح منطقه درحال احداث است که تا کنون حدود 60درصد آن به بهره برداری رسیده است. بازسازی ایستگاه اتوبوس های واحد نیز از دیگر اقدامات در این منطقه است و تا کنون بالغ بر 25 ایستگاه آن بازسازی شده، البته تمام این اقدامات برای استفاده کمتر مردم از خودروهای شخصی است. 

مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان با اشاره به آسفالت ریزی پنج هزار مترمربعی در سطح منطقه، تصریح کرد: قیمت آسفالت نسبت به سال گذشته پنج برابر افزایش داشته و در حال حاضر قیمت قیر نزدیک به 7 میلیون تومان است؛ اما خوشبختانه با توجه به افزایش بودجه می توانیم اقدامات لازم را در این راستا انجام دهیم. منطقه12 نسبت به سال گذشته 45درصد افزایش بودجه داشته که این موضو ع نشان می دهد ما در مقابل تورم ایستاده ایم.

باقری خاطرنشان کرد: طبق برنامه وبودجه ای که سال گذشته داشتیم، توانستیم هر 4 و نیم میلیارد تومان تدوین شده در بودجه را استفاده و معابر را آسفالت کنیم؛ اما در بودجه امسال نزدیک 6 و نیم میلیارد تومان برای این موضو ع در نظر گرفته شده است. آسفالت معابر، یکی از خواسته های مردم بود و همواره تلاش کردیم با آسفالت های با کیفیت نیاز شهروندان را برطرف کنیم.

 

او با بیان اینکه مصوبات احداث شهرک خودرو به نتیجه رسیده است، اظهارکرد: میدان علیخانی دو پروژه است که یکی از آنها مابین شهرداری، مترو، سرمایه گذار و سازمان مشارکت هاست. این پروژه روی ایستگاه مترو احداث می شود و مساحت آن حدود 7 هزار مترمربع و دو طبقه است. همچنین مقرر شده در این مجموعه فروشگاه ها و ورزشگاه هایی احداث شود. پروژهای در مجاورت این مجموعه قرار دارد که 11 طبقه است که 4 طبقه آن پارکینگ و 7 طبقه آن تجاری و دفتر کار است که از نظر نما و نوع سیستم های به کار رفته در آن خاص است.مجموعه ورزشی نگین نیز در سه طبقه احداث شده که شامل سالن هایی برای ورزش های توپی، رزمی و تفریحی است.

 

افزودن ديدگاه