• دوشنبه 28 تیر 1400 12:32
  • كد: 1386
اشرفی: سرمایه گذاران توانمندی جهت مشارکت در احداث پروژه باغ بستنی و باغ سلامت اعلام آمادگی کردند.

احداث سینما مهتاب، یکی از اقدامات فرهنگی و تفریحی است که با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید. پروژه ای که برای مردم منطقه11 بسیار حائز اهمیت بود.

مدیر منطقه11 شهرداری اصفهان درباره مختصات این پروژه فرهنگی تصریح کرد: این سینما در دو سالن مجزای 30 و 135 نفری با بهترین کیفیت و استانداردهای ساخت سینما ساخته شد. لابی این سینما در دو طبقه ساخته شده و در صورت استقبال شهروندان پیش بینی شده است احداث سالن روباز نیز در دستور کار قرار گیرد. هر چند بیماری کرونا تأثیر مستقیمی روی تعداد مخاطبان سینما مهتاب گذاشت؛ اما ا کنون از این مجموعه مانند دیگر سینماهای شهر استقبال شده  و سرمایه گذار نیز از مشارکت در احداث آن رضایت دارد.

 

طراحی محور گردشگری رهنان_ باغ بستنی و باغ سلامت

مدیر منطقه11 شهرداری اصفهان، طراحی محور گردشگری رهنان_ باغ بستنی و باغ سلامت (گیاهان دارویی) را در زمره پروژه های محرک توسعه در منطقه قلمداد کرد و اظهارداشت: پا کت های پروژه مشارکتی احداث باغ بستنی و باغ سلامت برای ما ابلاغ شده است که به زودی این پاکت ها را بازگشایی می کنیم و برای طراحی فاز دوم آن وارد عمل می شویم. یک ماه فرصت داریم تا طرح ها آماده شود و بتوانیم عملیات عمرانی این مکان را آغاز کنیم و در این رابطه سرمایه گذاران توانمندی برای این پروژه اعلام آمادگی کرده اند.

اشرفی با اشاره به ظرفیت های موجود در محور گردشگری رهنان گفت: وجود مکان هایی همچون حمام تاریخی رهنان (سومین حمام بزرگ کشور)، مسجد جامع رهنان(مسجد ذوقبلتین با قدمت هزارساله) زورخانه، سالن سینما و آمفی تئاتر مهتاب، گلزار شهدا و مرقد امامزاده میر مدینه این منطقه در راستای اجرای هر چه بهتر پروژه محور گردشگری رهنان کمک خواهد کرد.

وی افزود: ظرفیت هایی که به محور گردشگری رهنان افزوده می شود، شامل هتل و رستوران سنتی، غریب خانه، طبیب خانه، سفره خانه سنتی، نانوایی سنتی رهنان، باغ بستنی و لبنیات، ایجاد کارگاه و فروشگاه های صنایع دستی، برج های کبوتر، باغ گیاهان دارویی، اقامتگاه های بومگردی، پارک مشاهیر، مانژ اسب سواری و کلینیک حیوانات و میدان برنامه های آیینی است که فرصت مناسبی برای مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند باشد.

 

چالش های استراتژیک در منطقه11

چالش های منطقه11 موضوع دیگری بود که اشرفی درباره آن صحبت کرد. او خاطرنشان کرد: در گذشته شهروندان اعتماد خود را به شهرداری ازدست داده بودند و همین موضوع به عنوان بزرگترین چالش در منطقه نمود پیدا کرده بود. در این دوره اعتماد ازدست رفته با مشارکت شهروندان در امورات شهری، بازسازی شد و مردم به شهرداری روی خوش نشان دادند.

درآمد کم منطقه11 چالش دیگری است که مدیر منطقه11 شهرداری اصفهان به آن اشاره داشت و تصریح کرد: شهروندان این منطقه به دنبال انبوه سازی و گرفتن ترا کم نیستند.در این راستا برای ورود سرمایه گذاران و انبوه سازان به این منطقه وارد عمل شدیم تا درآمد کم منطقه افزایش پیدا کند. اما به دلیل اینکه بسیاری از زمین های این منطقه کاربری کشاورزی دارد برای ساخت وساز با مشکل مواجه هستیم.

حمید اشرفی یکی از سیاست ها و برنامه های کارا در نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده، طراحی پروژه های محرک توسعه با هدف تسریع فرایند تحول در بافت ها بدون نیاز به هزینه کلان برای نوسازی زیر فضاهای موجود دانست و در پایان بیان داشت: پروژه های محرک های توسعه به عنوان بستر مکانی، کارکردهای اجتماعی و شأن زندگی را در بافت های فرسوده ارتقا خواهد داد و انگیزه نوسازی و سرمایه گذاری بخش خصوصی را افزایش می دهد،پس می توان گفت پروژه های محرک نه تنها برای محله و شهر تولید ارزش می کند، بلکه ایجاد تعلق شهروندان را نیز برمی انگیزد.

 

برچسب ها: 

افزودن ديدگاه