• شنبه 26 تیر 1400 12:34
  • كد: 1383
عباس حاج رسولی ها، منتخب شورای ششم: شهرداری وارد پروژه های کلان مشارکتی و درآمدساز شود

  شهردار را زود معرفی می‌کنیم.

شورای پنجم هم به ایستگاه آخر رسیده و قرار است 14 مرداد ساختمان بزرگمهر را به شورای ششم تحویل دهد.  یکی از قدیمی ترین چهره های شورایی شهر اصفهان و عضو دوره های اول تا چهارم شورای شهر اصفهان است. عباس حاج رسولی ها در ۱۳۵۴ با درجه ممتازی در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شد و در ۱۳۷۶ کارشناسی ارشد مدیریت را به اتمام رساند و در ۱۳۵۸ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان را راه اندازی کرد. او که عضو شاخه مهندسی حزب جمهوری اسلامی بود، در طول سال های دفاع مقدس به بازسازی روستاهای محور خرمشهر، اهواز، سوسنگرد و جزیره مینو پرداخت. سال1367 به عنوان مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان مشغول به کار شد که ساخت پنج هزار کلاس درس ازجمله فعالیت های او در این دوره هشت ساله بود. ریاست شورای اسلامی شهر اصفهان به مدت ۱۰ سال، نایب رئیس شورای عالی استان ها به مدت دو سال و عضویت در شورای عالی استان ها به مدت شش سال ازجمله فعالیت های حاج رسولی ها در کسوت نمایندگی مردم در شورای اسلامی شهر اصفهان است. حاج رسولی ها رئیس و عضو هیئت مدیره برخی از خیریه های اصفهان است، او همچنین عضو شورای جامعه مهندسین کشور و سه دوره رئیس اتاق تعاون استان اصفهان بوده است.

شعار شورای ششم «شهر زندگی» است.

 

شورای ششم چگونه اصفهان را به شهری زیست پذیر تبدیل می کند؟

یکی از مباحث مهم شهر زندگی، محیط زیست است. شهری با قطعی آب و زاینده رود خشک، فضای مطلوبی برای زندگی نیست. آلاینده ها هم جدا گانه آسیب زاهستند. ما ا گر بتوانیم مشکلات آب، محیطزیست و آلودگی هوا را در اصفهان تعدیل کنیم، کار بزرگی انجام داده ایم.

نمی توان این مشکلات را کاملا برطرف کرد فقط باید برای کاهش آنها تلاش کرد. برای کاهش آلودگی باید زیرپروژه هایی تعریف شود. برای حل مشکل آب باید از دولت جدید بخواهیم تکلیف تونل سوم کوهرنگ و سد آن و بهشت آباد را معلوم کند. این موارد حل شود، هم باعث افزایش امید مردم می شود و هم مشکل کشاورزان شرق حل می شود. زاینده رود تشنه است و به همین دلیل ممکن است پل ها تخریب شوند. گاوخونی محیط زیست بی نظیری دارد که میزبان پرندگان کمیابی بوده که از سایر نقاط جهان به آنجا می آیند. حالا خشک شده و تأثیر آن در منطقه مشخص است. برای وضعیت آب وهوا در اصفهان باید فکری شود. حل همه این موارد مستلزم اجرای یک سری پروژه است.

 

چه پروژه هایی؟

مترو باید توسعه یابد. تراموا باید اجرا شود. مردم کمتر با وسیله نقلیه شخصی در شهر تردد کنند. حمل ونقل عمومی باید گسترده تر شود. فضای سبز باید در همین وضعیت حفظ شده و خشک نشود. ا گر بتوانیم سرانه فضای سبز را افزایش دهیم که مطلوب است، ولی در وضعیت فعلی باید سعی کنیم در شرایط فعلی حفظ شود.عکس هایی از ناژوان دیده ام که وضعیت قابل قبولی ندارد و روبه خشکی می رود. ناژوان ریه اصفهان است و باید سرسبز شود. آب طراوت خاصی به شهر می دهد. ا گر این موارد حل شود اصفهان به شهری قابل زیست تبدیل می شود.

 

شما در سال های گذشته بر تحقق مدیریت واحد شهری تأ کید داشتید که این موضوع هنوز محقق نشده است. در این صورت شورای شهر چگونه می تواند مشکل زاینده رود را که یک مشکل ملی است و با همسایه های بالا دست و سیاست گره خورده، حل کند؟

بحث آب که ساختار جدا گانه دارد. بنیاد نصف جهان که برای مباحث آب فعال است، در اواخر دهه 80 ایجاد شد و در سطح کشور ظرفیت هایی برای انجام کار دارد. این بنیاد مباحث آب را هم دنبال می کند و ما هم موضوع را رها نکرده ایم.

 

 

فعالیت این بنیاد برای حل مشکل آب به کجا رسیده است؟

اتفاقاتی در حال رخ دادن است که هروقت عملیاتی شد اطلاع رسانی می کنیم. بنیاد نصف جهان کارهای بزرگی برای اصفهان کرد. این بنیاد نقش قابل توجهی در انتقال برگزاری اجلاس سران به اصفهان و ساخت سالن آن در شهر داشت. بنیاد در بحث آب هم فعال بود و در ایجاد سامانه دوم نقش مهمی داشت. این بنیاد در پروژه های کلیدی نقش مهمی داشت.سالن اجلاس برای کشور و اصفهان یک پروژه ضروری بود.

شورای قبل قراردادی با دولت بست تا جلسات مهم کشوری دراصفهان و این سالن برگزار شود. قرار شد 128 میلیارد تومان پول به ما بدهند. قرار بود اصفهان هم برای جلسات مهمش از این سالن استفاده کند. مقطعی هم متکی، وزیر خارجه وقت، از این سالن بازدید و اعلام کرد که چنین مجموعه ای در دنیا نداریم.

این سالن بعد از رفتن کرونا و بهبود رابطه با دنیا برای اصفهان یک پتانسیل محسوب می شود. ولی در کنار آن باید به محیط زیست هم توجه شود. ا گر آلودگی هوای اصفهان زیاد باشد، گردشگر نمی آید. توریست که بخواهد بیاید، اول وضعیت و آلودگی هوا را در نظر می گیرد.

 

صحبت شما درست، ولی دولت به تعهداتش برای این مجموعه عمل نکرد وهمه بار آن به دوش مردم اصفهان افتاد.

 درقدم اول، دولت سختش بود تأمین مالی کند. قسط اول را گرفتیم ولی برای قسط های بعد خبری نشد. آقای نصر، رئیس شورا، دو سه ماه پیش گفتند قرارهست 100 میلیارد دیگر هم دولت بدهد، ولی خبر ندارم گرفتند یانه.

 

ولی تا کنون منابع این پروژه ازجیب مردم اصفهان تأمین شده!

نه، پول قابل توجه اولیه را که از دولت گرفتیم، ا گر 100 میلیارد را هم داده باشند مشکلی نیست. اینجا ظرفیت های دیگری هم دارد: نمایشگاه، مجموعه هتل و... بخش های جنبی هنوز تکمیل نیست و باید بخش خصوصی سرمایه گذاری کند که گویا هنوز کسی پیش قدم نشده. همه اش به کرونا برمی گردد. الان ظرفیت هتل های شهر خالی است. کمتر کسی در گردشگری سرمایه گذاری می کند. دو سال است اتفاقی افتاده که باید تبعاتش را بپذیریم. ولی ا گر کرونا و برجام حل شود، ارتباطات هم برقرار می شود و مشکل سرمایه گذار سالن اجلاس هم حل می شود.

 

فکر می کنید به کمک بنیاد نصف جهان بتوانید مشکل سالن اجلاس را حل کنید؟

بله، می شود واین توان وجود دارد. تعهد دولت بوده و باید به آن عمل کند. البته آن زمان تعهد 100 میلیارد تومان بوده، حالا باید فشار بیاوریم و بیشتر بگیریم.

 

درباره مترو صحبت کردید. درشورای چهارم برای تأمین هزینه خط دوم بحث فاینانس بود و سرمایه گذاری خارجی که نشد و هزینه ها تا امروز با تسهیلات و اوراق مشارکت تأمین شده که در نهایت باید مردم اصفهان هزینه ها راپرداخت کنند. شورای ششم برای ادامه مسیر چه فکری دارد؟

از همان اول معتقد بودم بار مترو نباید بردوش مردم باشد. باید از قیمت سوخت که بالا بردند هزینه ها را تأمین کنند. اوایل قرار بود 70درصد هزینه را دولت و 30درصد را شهرداری ها بدهند. ما با آقای حداد عادل و آقای لاریجانی چانه زدیم، ولی دست آخر تأمین هزینه ها به 50 درصد توسط دولت و 50 درصد توسط شهرها رسید که همان اوراق مشارکت است.

در دوره چهارم دغدغه بالاتر از مترو داشتیم که پیاده شدن طر ح جامع بود. بیش از 100 خیابان و معبر بود که 50 سال روی زمین مانده بود، مثل خیابان وحید. نمی شد رهایشان کرد. آن موقع به صلاح دیدیم که بحث معابر و آزادسازی های آن را اول حل کنیم که خیلی مؤثر بود برای رفت وآمد مردم. همه هم با سرعت تمام شد. پل دو طبقه امام خمینی، ابوالحسن اصفهانی، میرداماد و همه حدود 5.1 سال طول کشید. میدان امام علی شهر را باز کرد. پل عاشق اصفهانی چهارراه کوچک بود که همه ماشین ها از خار ج شهر از این مسیر رد می شدند، ولی همه در مدت کوتاهی حل شد. این موارد برای ما اولویت بود، چون باید زمین آزاد می کردیم. قیمت زمین به سرعت در طر ح توسعه شهر افزایش پیدا می کرد. فکر می کنم قیمت زمین هایی که ما آزاد کردیم حداقل الان 5هزار برابر شده باشد. به قیمت دلار بخواهیم حساب کنیم، شاید دلار حدود 10 برابر شده باشد،

اما قیمت ملک خیلی بالا رفته. ما شهر را با قیمت های کمی نجات دادیم. بیشتر معابری که آزاد کردیم به ریال امروز بخواهید قیمت بزنید، متوجه می شوید ما بیش از 50 هزار میلیارد تومان به شهر کمک کردیم.

 امروز تقریبا هیچ خیابانی نداریم که آزاد شود. حالا رسیدیم به مترو که دوتا تی بی ام لازم دارد که زیرزمین کار می کند. فوقش قیمتش 50 برابر رشد کرده، ولی به اندازه زمین ها قیمتش رشد نکرده. برای تجهیزات و وا گن هم که قراردادش را خودمان بستیم. دو تا قرارداد زمان آقای سقاییان نژاد بسته شد. الان دولت قرارداد 25ساله با چین دارد. یکی از بهره برداری های ما از این قرارداد خرید واگن است. دوره قبل قصد داشتیم با صنایع هایتک کارخانه وا گن سازی در اصفهان ایجاد کنیم. در اصفهان صنایع و دانشگاه های معتبر داریم و امکان چنین کاری وجود دارد. این مورد را در این دوره هم دنبال می کنیم، فقط تضمین خرید وا گن می خواهد که الان فضایش هست و نگرانی ندارد. شورای پنجم بودجه حدود 10هزار میلیاردی بسته و پروژه های خوبی هم داشته اند و سیاست های ما را دنبال کرده اند. پروژه ها را دیدم و همه مواردی که در ذهن داشتم پیاده شده است. تراموا هم اجرا می شود. شورای اول سال 77 تیم قوی داشت که برای اصفهان 1414 هم مصوبه داشت. بعد اصفهان 1404 برنامه ریزی شد که تبدیل شدبه برنامه یک ساله و پنج ساله و این برنامه هنوز هست و باید اجرا شود.

 

بخشی از درآمدهای شهر با فروش ترا کم، ساخت مسکن و ارزش افزوده ترا کم تأمین می شود. شورای جدید قرار هست منبع درآمدی جدیدی برای شهر تعریف کند؟

در شورای اول فرمول درآمدهای شهر را من نوشتم و اسمش تراکم فروشی نیست. در کشورهای مختلف هم این رویه وجود دارد. ما مدلی را طراحی کردیم که طبق آن ساختمان هایی که تازه در شهر ساخته می شوند، برای تکمیل زیرساخت های شهر باید عوارض ارزش افزوده پرداخت کنند. ساختمان های قدیم این مبالغ را پرداخته اند. فرمول این بود که برای دوطبقه این عوارض را نمی گرفتیم، ولی بالاتر از دوطبقه تا سقف طر ح تفصیلی که برای هر منطقه تعریف شده، صاحب خانه طبق یک فرمول باید هزینه ای را پرداخت کند. این اسمش تراکم فروشی نیست. ا گر خدای ناکرده مازاد برطرح جامع پروانه صادر بشود، این ترا کم است که خطرنا ک هم هست. فرمولی که در شورای اول نوشتیم جوابگوی نیاز شهر بود. سعی می کردیم به مردم هم فشار نیاید. در مناطق محروم قیمت محاسبه شده با این فرمول پایین بود. در مناطق برخوردار فرق داشت و بخشی از ارزش افزوده واحدهای سوم به بالا را می گرفتیم که عدد معقولی بود.

الان خبرندارم فرمول ها چه تغییری کرده است، ولی بعد از آغاز به کار شورای ششم حتما فرمول ها و قیمتهای منطقه بندی را بررسی می کنم و ا گر باید نرخ ها تعدیل شود این کار را می کنم. صدور پروانه ساخت سخت شده و خیلی ها به من مراجعه کرده اند. ما این روند را اصلاح می کنیم. ا گر صدور پروانه سریع شود درآمد شهر زیاد می شود.

 

اصفهان تا کی قرار است ساخت وساز کند؟ زمانی که شهر از ساختمان اشباع شود که الان شده، منبع درآمدی شهر چه خواهد بود؟ زمانی که اصفهان همه معابرش ساخته شد غیر از هزینه نظافت و نگهداری شهر به پولی نیاز ندارد. خیابان، مترو، رینگ، مونوریل و همه شبکه معابر تکمیل شود بودجه شهر هم کمتر می شود.آن زمان فقط با عوارض می شود شهر را اداره کرد؟

بله، می شود! پولی که الان می گیریم 70درصدش خر ج مترو و بازکردن معابر و طرح های عمرانی می شود. با اتمام این طرح ها فقط به 30درصد بودجه نیاز است. البته شهر باز سازی هم می خواهد. فضای داخل شهر خالی است و باید ساخته شود. تا این ظرفیت ها هست مشکلی نیست. اما باید منابع درآمدی دیگری را هم دنبال کنیم. شهرداری می تواند وارد پروژه های کلان مشارکتی و درآمدساز شود. یا شهرداری می تواند سهام ارزشمندی را در بورس خریداری کند که آنهم درآمد زاست. باید در بخش هایی که امکان دارد سرمایه گذاری کرده و شهر را اداره کنیم. برای جمع آوری زباله، جمع آوری پسماند و بازیافت می توان مشارکت کرد و سود هم کرد.

 

روند انتخاب شهردار به کجا رسیده؟ شورای ششم چه شخصیتی را در نظر گرفته و کاندیداهای احتمالی چه خصوصیاتی باید داشته باشند؟

شهردار اصفهان باید انقلابی، جهادی، وقت گذار و متخصص بوده و شاخصه های وزارت کشور را هم داشته باشد. این وزارتخانه خصوصیاتی برای انتخاب شهردار مطر ح کرده که انتخاب را سخت تر کرده است. شهردار باید 9 سال سابقه مدیریت ارشد داشته باشد. شورای ششم قبل از شروع رسمی، تصمیم نهایی را می گیرد و در جلسه اول یا دوم علنی، شهردار را معرفی می کنیم. من همیشه گفته ام که تکلیف شهردار باید زود معلوم شود تا کار شهر روی زمین نماند. در گذشته همیشه اصفهان شهردار را زود مشخص می کرد.

حرف آخر؟

همه اینها را که گفتیم در یک کلمه خلاصه می شود: خدمت به مردم. ا گر نیت ما این باشد خدا هم کمک می کند و بستر فراهم می شود. / گفتگو از لیلی زوارهای خبرنگار روزنام اصفها زیبا

 

 

برچسب ها: 

افزودن ديدگاه