• یکشنبه 23 خرداد 1400 16:41
  • كد: 1351
ظریف: وزارت امور خارجه پیگیر حضور سرمایه گذاران خارجی جهت تکمیل هتل‌های مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان

وزیر امور خارجه مطرح کرد:

قابلیت بهره‌برداری از مرکز همایش‌های اصفهان در سطح منطقه/پیگیری برای سرمایه گذاری خارجی

وزیر امور خارجه با اشاره به قابلیت بهره برداری از مرکز همایش‌های اصفهان به عنوان مجموعه همایش‌های بین المللی در سطح منطقه گفت: وزارت امور خارجه پیگیر حضور سرمایه گذاران خارجی علاقمند برای تکمیل هتل‌های این مرکز خواهد بود.

محمد جواد ظریف، صبح امروز در بازدید از پروژه مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان به همراه استاندار و شهردار اصفهان، با تشکر از اقدامات شهرداری اصفهان، اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی در اصفهان صورت گرفته است که امیدواریم مشکل آب هم به صورتیکه منافع همه را در نظر بگیرد و حق مردم اصفهان هم در این زمینه رعایت شود در همین دولت حل و فصل شود و کار به نتیجه برسد.

 

وی ادامه داد: میزان پیشرفت قابل توجه پروژه مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان و بهره برداری از نمایشگاهی که یک نمایشگاه بین المللی آبرومند در شهر اصفهان به شمار می‌رود، نشان دهنده مدیریت بسیار خوب شهری و همت عالی دکتر نوروزی و حمایت استاندار و مجموعه شهرداری است.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه استفاده از سالن مرکز همایش‌های بین المللی، بسیار مهم است، تصریح کرد: با مجموعه‌هایی که در این پروژه در نظر گرفته شده است، می‌توان از این مکان به عنوان یک مجموعه همایش‌های بین المللی در سطح منطقه که مشابه آن را ندیدم و به مراتب از سالن مجمع عمومی سازمان ملل متحد زیباتر و مدرن تر است، استفاده کرد.

 

امکانات جانبی مرکز همایش‌ها دقیق، به جا و استاندارد است

وی ادامه داد: امکانات جانبی این سالن بسیار برجسته و قابل استفاده است، پیش بینی‌هایی که برای احداث هتل‌ها و مرکز دیپلماتیک و مرکز تجارت جهانی، صورت گرفته بسیار دقیق، به جا و براساس استانداردهای جهانی بوده است.

ظریف با اشاره به اینکه امیدواریم ظرف چند هفته آینده تفاهم نامه‌ای با شهرداری و استانداری اصفهان برای استقرار منطقه دیپلماتیک در این مرکز امضا کنیم، گفت: باید در این مرکز، جاذبه‌هایی برای سفارت خانه‌های خارجی ایجاد شود تا حضور آنها یا به صورت استقرار دفاتر و یا به صورت کنسولگری با هماهنگی شورای تأمین استان و سایر دستگاه‌ها، برقرار شود.

 

وی ضمن تقدیر از اقدامات بین المللی شهرداری، پروژه شهروند دیپلمات شهرداری را بسیار جذاب توصیف و اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با پیگیری، سرمایه گذاری برای احداث هتل‌های مرکز همایش‌های بین المللی را با طرف‌های خارجی علاقمند، به نتیجه برسانیم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ما یکی از دیپلمات‌های بسیار خوبمان را در اصفهان مستقر کرده‌ایم و به صورت ویژه از شهردار اصفهان برای اختصاص یک ساختمان درخور وزارت امور خارجه به دفتر وزارت خارجه در اصفهان تشکر می‌کنم.

ظریف ادامه داد: البته عده‌ای به همه چیز ایراد می‌گیرند، در چنین مواقعی به زمزمه یک شعر بلند از سعدی عادت کردم که می‌گوید «به کوشش توان دجله را پیش بست، نشاید زبان بد اندیش بست»؛ اگر قرار باشد با سرزنش هر فردی کنار بکشیم، هیچ کار خوبی در دنیا انجام نمی‌شود چراکه هر کار خوبی در دنیا گروه مخالفی هم دارد.

 

ارتقای دفتر امور خارجه در اصفهان به اداره کل

وی از تقویت دفتر وزارت امور خارجه در اصفهان تا سطح اداره کل خبر داد و گفت: اکنون دفتر وزارت خارجه در مشهد مقدس به اداره کل ارتقا یافته است که این کار به دلیل اهمیت مشهد مقدس و نیز حضور گسترده اتباع خارجی و کنسولگری‌های خارجی در مشهد بوده است اما دفتر اصفهان هم می‌تواند آینده بسیار گسترده‌ای داشته باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: امیدوارم زحماتی که شما کشیدید و هزینه‌ای که شهروندان اصفهانی برای این سالن همایش‌ها پرداخت کرده‌اند، با شکل گیری با یک طراحی حساب شده، به یک مرکز همایش‌های بین المللی تبدیل شود؛ البته صرفاً هم نباید روی مرکز همایش‌های بین المللی دولتی کار کرد بلکه اکنون بخش خصوصی بیشترین تعداد همایش‌ها را دارد و بخش خصوصی ایران با رفع تحریم‌ها یکی از جذاب ترین محل‌ها برای بخش سرمایه گذاری ایران خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان در همین پروژه توانسته‌اند سقفی را طراحی کنند که وزن آن از هر مترمربع ۱۵۰ کیلوگرم به ۵۰ کیلوگرم کاهش یابد؛ آینده کشور در شرکت‌های دانش بنیان است و ایران هم توانمندی بسیاری در این حوزه‌ها دارد.

 

بهره مندی از بخش خصوصی برای استفاده از قابلیت‌های مرکز همایش‌ها

ظریف با بیان اینکه سالن همایش‌های اصفهان برای بخش خصوصی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، گفت: اگر بخواهیم سالن زنده باشد نباید به استفاده بخش دولتی منحصر شود چراکه چنین مراکزی اگر بعد از مدتی مورد استفاده قرار نگیرد، خواهد مرد و به روز نمی‌شود.

وی در پایان از مجموعه مدیریت شهری اصفهان بابت ساخت مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان به عنوان یک دستاورد بزرگ علمی، اقتصادی، مدیریتی و فناوری در اصفهان قدردانی کرد.

افزودن ديدگاه