• شنبه 22 خرداد 1400 09:41
  • كد: 1350
اخوان: پروژه های مشارکتی خیابان های فردوس و حمزه اصفهانی آماده افتتاح هستند.

حق اصفهان ادا نه، شده است.

رضا اخوان در جلسه بررسی پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر اصفهان، اظهار کرد: اخیراً در بنرهای تبلیغاتی نصب شده در سطح شهر مطالبی غیرمنصفانه اعلام شده مبنی بر این که «حق اصفهان ادا نشده است» در حالی که بیان این سخن دور از واقعیت و انصاف است چرا که شاهد اتفاقات عمرانی بسیار خوبی در شهر هستیم به طور مثال در منطقه چهار با رصد اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی در می‌یابیم که در ۱۵ سال اخیر پروژه شاخصی در این منطقه اجرا نشده بوده است.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان تأکید کرد: هر چند در چهار سال اخیر برنامه افتتاحیه در این منطقه نداشتیم، اما در تجمیع پروژه‌های منطقه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه آماده بهره برداری و بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه آماده کلنگ زنی است. اگر نتوانستیم در بخش‌های فرهنگی یا ورزشی و خدماتی در راستای عدالت فضایی در سطح بافت اصلی منطقه، فعالیت‌های خاصی انجام دهیم دلیلش این بوده که تمام انرژی و اعتبارات منطقه به اجرای پروژه میدان شهدای هسته‌ای و خیابان‌های منتهی به آن معطوف شده است.

وی تصریح کرد: میدان شهدای هسته‌ای ۴۰ هزار مترمربع مساحت دارد که تنها هفت هزار مترمربع آن موجود و مابقی آن یعنی ۳۳ هزار متر مربع در سه سال اخیر آزادسازی شد و با هزینه اجرای میدان در مجموع ۱۳۴ میلیارد تومان برای آزادسازی و اجرای این پروژه در بازه زمانی سال ۹۶ تا ۹۸ هزینه شده است.

اخوان با اشاره به پروژه‌های آماده افتتاح در این منطقه افزود: پروژه مشارکتی فردوس با سهم ۴۴ میلیارد تومانی شهرداری و پروژه مشارکتی خیابان حمزه با سهم ۵۴.۵ میلیارد تومانی شهرداری آماده افتتاح است همچنین پروژه مشارکتی پارکینگ، خدماتی و اداری مجموعه اداری امیرکبیر واقع در خیابان ۲۲ بهمن با سهم ۴۰ میلیارد تومانی شهرداری در حال احداث است و پروژه مشارکتی راستگرد اتوبان صیاد شیرازی با سهم حدود ۱۰ میلیارد تومانی شهرداری آماده کلنگ‌زنی است.

اخوان با بیان این که پارک ۱۴ هزار مترمربعی شهرک زاینده رود با اعتبار چهار میلیارد تومان در حال احداث بوده و تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت داشته است، افزود: در این محدوده علی‌رغم وجود پارک شرق، پارک محلی وجود نداشت از این رو پارک شهرک زاینده رود احداث شده و تا سه هفته آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سایت ورزشی مشتاق (پشت مسجد مهرآباد) از طریق معاونت ورزشی سازمان فرهنگی شهرداری از طریق مزایده با مشارکت بخش خصوصی بازسازی کامل شده و آماده بهره برداری است.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان با اشاره به بودجه منطقه گفت: در سه سال گذشته بودجه منطقه چهار شهرداری اصفهان ۳۱۰ درصد افزایش داشته است.

 

افزودن ديدگاه