• س., 03/16/2021 - 10:00
  • كد: 1263

انگیزه سرمایه گذاری تزریقی نیست؛ بلکه باید بستر و زیرساخت آن آماده بوده و همچنین قراردادها باید به نحوی تکمیل و تنظیم شده که هیچ نقطه ابهامی در آن وجود نداشته باشد. برای تشویق مشارکت شهروندان و ساختن شهری متحد با فضای آرامبخش و فعال لازم است مدیریت شهری برای تسهیل به اشتراک گذاری ایده ها و گفت وگوی مستمر میان تمامی اعضای جامعه، کسب وکارهای مردم، ساکنان و ادارات از فناوری و ارتباطات بهره گیرند.

 

مشارکت؛ یکی از ارکان درآمد پایدار برای شهر

مهندس احمد رضایی از رویکرد منطقه ۵ شهرداری به مقوله سرمایه گذاری می گوید

با گسترش شهرنشینی، استمرار ارائه خدمات به شهر و شهروندان، نیازمند اعتبارات مالی جدید است و از این رو، اکنون یکی از رویکردهای اصلی در حوزه های مدیریت شهری حرکت به سمت شناسایی درآمدهای پایدار نظیر جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.عملکرد منطقه در حوزه سرمایه گذاری به نسبت سنوات گذشته رشد چشمگیری را نشان می دهد.معمولا سرمایه گذاری در مناطقی جذابیت دارد که موانع سرمایه گذاری تولید حداقل بوده و سرمایه گذار به انتظارات سرمایه گذاری خود پاسخی مناسب دریافت کند؛ همچنان که باید بستر برای فعالیت سرمایه گذاران مهیا باشد، به گونه ای که با ایجاد احساس امنیت و کاهش ریسک سرمایه گذاری، سرمایه گذاران به ورود در پروژه های عظیم شهری ترغیب شوند.منطقه۵ شهرداری اصفهان یکی از مناطقی است که از لحاظ موقعیت شهری و انسانی، از پتانسیل بالایی برای حضور سرمایه گذاران برخوردار بوده و احمد رضایی، مدیر منطقه۵ شهرداری تأکید می کند که طی سالهای گذشته، رشد سرمایه گذاری قابل توجه بوده و بستر برای جذب و مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی مهیاست.

 

نگاه منطقه ۵ به مقوله سرمایه گذاری چگونه است؟

مقوله سرمایه گذاری و مشارکت با هدف تأمین منابع پایدار برای توسعه همه جانبه زیرساخت های شهری و هدایت و به کارگیری سرمایه های بخش خصوصی با رویکرد ارزش آفرینی اقتصادی برای شهر و شهروندان و سرمایه گذاران قلمداد می شود، شناسایی فرصت های مناسب مشارکت و سرمایه گذاری و جلب سرمایه گذار باعث ایجاد اعتماد و امنیت و دستیابی به اقتصاد پویا و بهره وری خلاق و نظامند بوده و مشارکت به عنوان یکی از ارکان درآمد و پایدار و آینده نگری برای شهر و شهرداری است.

 

عملکرد منطقه در حوزه سرمایه گذاری به نسبت گذشته چه رشدی کرده است؟

رشد پروژه های مشارکتی به عنوان بخشی از درآمدهای پایدار شهری باید همواره مدنظر قرار گیرد و جایگاه بخش خصوصی با رعایت دیدگاه ایشان که ممکن است در اهداف، رویکردهای مختلفی را دنبال کند، حفظ و تکریم شود. عملکرد منطقه در حوزه سرمایه گذاری به نسبت سنوات گذشته رشد چشمگیری را نشان می دهد. معتقدیم هدایت و به کارگیری فرصت های مشارکتی و هدفمندکردن حضور سرمایه گذاران محترم به اقدام های سنجیده نیاز دارد و گام به گام فرصتهای بالقوه را باید با مصالح طرفین به بالفعل تبدیل کرد.

 

منطقه ۵ چه ظرفیت هایی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی دارد؟

منطقه۵ ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی مخصوصا خارجی را در برنامه آتی داشته که ازجمله زیپ لاین پارک کوهستانی صفه، پل شیشه ای پارک کوهستانی صفه، دو پروژه خدماتی تجاری و اداری واقع در سپاهان شهر، پروژه عظیم جهانگردی و پذیرایی گردشگری گل نرگس پروژه های قابل تعریف است. قطعا در دیدگاه های مدیران لازم است در اقدامات یا برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت نگاه به جلب سرمایه بخش خصوصی مدنظر باشد. البته در تمام تعاملات روزانه فرصت هایی پیش می آید که می توان در این مسیر قرار گیرد و ازاین رو پیش بینی می شود در آینده با پروژه های جدیدی مواجه شویم.

 

اولویت ها و نیازهای سرمایه گذاری منطقه چیست؟

تاکنون پروژه های ارزنده قابل توجهی در منطقه به صورت شاخص انجام گرفته است، ازجمله ۴ پروژه مسکونی در قالب شهرک های مختلف گل نرگس با زیر بنای ۷۲هزار مترمربع، پروژه تجاری و اداری مبلمان شهری چهارباغ بالا، پروژه های ورزشی در سپاهان شهر، مجموعه اداری و فرهنگی غدیر سپاهان شهر با زیربنای ۴۲۶۲۵ مترمربع، مجموعه ۳۴ واحدی مسکونی چشمه توتی با زیربنای ۷۰۶۱ متر مربع، مجموعه ورزشی مادر و کودک واقع در خیابان دقیقی و پروژه تجاری مسکونی رودکی و چندین پروژه شاخص دیگر که با توجه به رشد هزینه های نگهداری می تواند تأثیر بسزایی در تأمین درآمد ایفا کند.

 

فرهنگ مشارکت و همراهی مردم منطقه در مقوله سرمایه گذاری چقدر اهمت دارد؟

فرهنگ مشارکت و همراهی مردمی منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است. با عنایت به اینکه در منطقه۵ محله های قدیمی مانند جلفا وجود دارد، می توان از فرهنگ غنی مردم و همراهی آنها جهت سرمایه گذاری و جذب فرصت های گردشگری پذیرایی و توریستی بهره گرفت؛ ولی در بافت های جدید نیز چنین فرصت هایی وجود دارد که توأم با فرهنگ سازی و مشارکت جهت توسعه و درآمد پایدار مد نظر قرار گیرد تا شهر اصفهان به شکوفایی هر چه بیشتر نائل آید. آرزومندم اصفهانی همگرا با تمام سلایق، قومیت ها و مذاهب حضور حداکثری تمام مردم در آبادانی شهرمان داشته باشیم و همه شهروندان عزیز در شهر به خصوص منطقه۵ ما را از رهنمودهای خود در همه زمینه ها دریغ نکنند و دست همه سرمایه گذاران را به گرمی می فشاریم.

منطقه ۵ ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی، مخصوصاً خارجی را در برنامه آتی داشته که از جمله زیپ لاین پارک کوهستانی صفه، پل شیشه ای پارک کوهستانی صفه، دو پروژه خدماتی تجاری و اداری واقع در سپاهان شهر، پروژه عظیم جهانگردی و پذیرایی گردشگری گل نرگس پروژه های قابل تعریف است.

 

افزودن ديدگاه