• سه شنبه 14 بهمن 1399 14:29
  • كد: 1237
نصر اصفهانی: جلب مشارکت بخش خصوصی در بودجه 1400

نصر تشریح کرد:تاکیدات شورای شهر برای تصویب بودجه ۱۴۰۰ شهرداری اصفهان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزایش سهم بودجه عمرانی نسبت به بودجه جاری شهرداری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش شده بودجه سالانه شهرداری منطبق بر واقعیت بوده و استحصال مبلغ آن ممکن باشد.

علیرضا نصراصفهانی، در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: بودجه شهرداری مرکزی، مناطق و سازمان‌های وابسته در قالب بودجه ۱۴۰۰ به شورا تقدیم شد تا چراغ راه برنامه‌ریزی برای سال آینده شهر باشد.

وی افزایش سهم بودجه عمرانی نسبت به بودجه جاری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را از تأکیدات مهم شورا در خصوص بودجه شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: تلاش شده بودجه سالانه منطبق بر واقعیت بوده و استحصال مبلغ آن ممکن باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بودجه، تخصیص منابع درآمدی محدود برای تقاضاهای نامحدود است بنابراین باید در این زمینه اولویت‌بندی شده و جلب مشارکت بخش خصوصی در آن گنجانده شود تا شرایط برای حضور سرمایه‌گذاران در شهر فراهم باشد.

وی شفافیت را یکی دیگر از تأکیدات شورا هنگام تصویب لایحه بودجه دانست و اضافه کرد: بودجه پس از تصویب در صحن علنی، باید در اختیار شهروندان قرار گیرد تا بدانند در سال آینده چه اتفاقاتی در شهر خواهد افتاد.

نصراصفهانی با بیان اینکه هرچه پیش می‌رویم نیازهای شهر و توقع از مدیریت شهری نیز بیشتر می‌شود بنابراین بودجه باید نیاز حداقلی شهر و شهروندان را پاسخ دهد، اضافه کرد: امور رفاهی کارکنان شهرداری نیز باید در آن به نحو مطلوبی لحاظ شود تا سبب ایجاد انگیزه به شهروندان در عرصه‌های مختلف باشد.

افزودن ديدگاه