• پنجشنبه 18 دی 1399 12:16
  • كد: 1219

شهرداری منطقه12 بـا 8200 هکتار وسعت، وسیع ترین منطقه شهرداری اصفهان است که 82درصد آن حریم بوده و زمین های بکر و دسترسی های مناسبش، آن را برای سرمایه گذاری مناسبتر کرده اسـت. به گفته مدیر منطقه12 ،این منطقه نگین سرمایه گذاری در میان مناطق اصفهان است و آینده شهر اصفهان با ظرفیت های ورزشی، اقتصادی و فرهنگی در شمال شهر متصوراست. علی باقری، مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان، درباره مشکلات و پروژه های مهم خدماتی و عمرانی این منطقه سخن گفت. مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان معتقد است منطقه12، به لحاظ زمین های بکر و دسترسی های بسیار مناسب، منطقه ای طلایی برای سرمایه گذاری است. عبور 56درصد مسافران از این منطقه، قابلیت سرمایه گذاری آن را افزایش داده است. به گفته باقری، منطقه12 کارگاه عمرانی شهر و نگین سرمایه گذاری در میان مناطق اصفهان است. آینده شهر با توجه به ظرفیت های ورزشی، اقتصادی و فرهنگی موجود در شمال شهر متصور است و این منطقه می تواند آینده شهر را متحول کند.

 

سال پررونق بودجه برای شهرداری ها

مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان در ادامه سال99 را سال پررونقی برای شهرداری ها دانست و تصریح کرد: درآمد شهرداری ها اصولا در پایان سال تأمین شده و هرساله حدا کثر پروژه ها در نیمه دوم سال آغاز می شود؛ اما امسال اغلب در همان ابتدای سال توانستند 50درصد بودجه هایشان را محقق کنند. معدل مناطق درجذب بودجه تا ابتدای آبان امسال، 87درصد و درآمد شهرداری مرکزی و مناطق نیز تا کنون 72درصد بوده است؛ همچنین منطقه12 تا کنون توانسته 71درصد بودجه را جذب کند.

باقری با اشاره به اینکه امسال را می شود سال ترسالی شهرداری ها دانست، خاطرنشان کرد: این اتفاق بسیار ارزشمند بود؛ چون سالهای گذشته مناطق سعی می کردند به محض تحقق بودجه، پروژه هایشان را شروع کنند و هرسال پروژه ها در پایان سال اجرایی می شد؛ اما امسال از همان ابتدای سال با کسب 50درصد بودجه، پروژه ها مشخص و در لیست افتتاح قرار گرفت، به طوریکه هر هفه شاهد افتتاح هستیم. او افزود: شهرداری اصفهان به لحاظ کسب درآمد در میان کلانشهرها با اختلاف 20درصدی مقام اول را در کشور دارد و این موضو ع در طول ادوار شهرداری ها بی سابقه بوده است.

 

پروژه های میدان شهیدعلیخانی محرک توسعه اند

مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان در ادامه در خصوص پروژه های محرک توسعه منطقه از پروژه شهید علیخانی نام برد و تصریح کرد: این پروژه در کنار ساختمان مترو واقع شده و در 11طبقه با 4 طبقه پارکینگ همکف و شش طبقه روی همکف، با توجه به قرارگرفتن در کنار مترو می تواند مشکل پارک خودرو در این منطقه را حل کند. زمیـن و پروانـه ایـن پـروژه در سـال96 با 22 میلیارد تومان توسط شهرداری تأمین شد و ساخت پروژه با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی است که امیدوارم تا پایان تابستان سال1400 به بهره برداری برسد.

باقری ادامه داد: در کنار این پروژه، ساختمان بتونی ایستگاه مترو که سال ها رها شده بود با هفت هزار مترمربع زیربنا، برای تکمیل در اختیار سرمایه گذار قرارگرفته است. این ساختمان در دوطبقه با کاربری فروشگاه، بازیکده کودکان و مجموعه تفریحی ورزشی پیش بینی شده است. همچنین در کنار این مجموعه ها، زمینی برای ساخت پارکینگی روباز برای سال آینده در دستور کار قرارگرفته تا جوابگوی ترافیک ناشی از راه اندازی مرا کز خرید و تفریحی میدان شهید علیخانی باشد. به گفته او، پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی کازرونی در منطقه13 و مجموعه ورزشی شهرک نگین در 4 طبقه که 8درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال به بهره برداری می رسد، ازجمله پروژه های مشارکتی منطقه12 است. این مجموعه پکیج کاملی از بازی های توپی، بولینگ، سونا و جکوزی و بازی های رزمی است که بـا مشارکت بخش خصوصی نیاز شهرک نگین بـه مکان ورزشی را تأمین می کند.

 

استفاده از پساب راه برون رفت از خشکی فضای سبز

مدیر منطقه12 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه استفاده از پساب تصفیه شده از شاهین شهر یکی از پروژه های مهم مشارکتی منطقه12 برای نجات فضای سبز منطقه از خشکسالی است، اظهار کرد: مساحت فضای سبز منطقه دو میلیون و 963 مترمربع و سرانه فضای سبز به ازای هر نفر 21 مترمربع است. باقری افزود: در حال توسعه طرح انتقال پساب هستیم. در همین راستا تصفیه خانه و مخازن ساخته شده و لوله گذاری انجام شد. در طرح توسعه، شهرک نگین و پل شریعتی به این پروژه متصل می شوند و برای آبیاری فضای سبز این مناطق از پساب تصفیه شده استفاده می کنیم. تصفیه اولیه در تصفیه خانه شاهین شهر انجام می شود. گندزدایی آب در تصفیه خانه مطابق با استانداردهای محیط زیست و اداره استاندارد و ماهیانه در چهار مرحله آزمایش انجام می شود تا دغدغه تأمین آب قابل استفاده در این منطقه حل شود و آب پایدار، مطمئن و سالم را برای آبیاری فضای سبز منطقه داشته با شیم.

افزودن ديدگاه