• دوشنبه 07 مهر 1399 10:08
  • كد: 1160

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداری به عنوان بزرگترین حامی صنعت گردشگری در استان اصفهان در هر زمینه‌ای آمادگی همکاری با سرمایه گذاران بخش خصوصی، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد را دارد.

امیراحمد زندآور با اشاره به فرارسیدن روز جهانی گردشگری، اظهار کرد: صنعت پیشتاز گردشگری راهکاری برای دستیابی جوامع به رشد فراگیر اقتصادی، توانمند سازی شهروندان به واسطه ایجاد اشتغال، حفظ محیط زیست، حفظ و اشاعه هویت و فرهنگ بر اساس سنت و ارسال پیام صلح و دوستی به ملت‌هاست.

 

وی با بیان اینکه در بیشتر کشورها اقتصاد ملی به صنعت گردشگری آن کشور وابسته است و کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست، اضافه کرد: ایجاد انگیزه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و مشارکت عامه مردم در این بخش می‌تواند روزنه‌ای در مسیر شکوفایی شهر ایجاد کند. اصفهان از شناخته شده ترین شهرها در بین گردشگران داخلی و خارجی است. اغلب گردشگرانی که برای تماشای بناهای تاریخی یا فرهنگ ایرانی به کشورمان سفر می‌کنند، ابتدا به اصفهان می آیند.

 

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره ظرفیت بالای استان در صنعت گردشگری، افزود: اصفهان به عنوان قطب گردشگری جهان و ایران، بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی شناسایی شده دارد که از میان آنها افزون بر یک هزار و ۸۰۰ اثر ثبت ملی شدند، هفت اثر از آثار تاریخی اصفهان به ثبت جهانی رسیده و کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است. اصفهان با دارا بودن یک سوم صنایع دستی جهان و نیمی از صنایع دستی کشور به شهر صنایع دستی جهان مشهور است. این جایگاه اهمیت موضوع گردشگری و توریسم را برای شهر اصفهان دوچندان می‌کند.

 

زندآور تشریح کرد: شهرداری اصفهان به عنوان بزرگترین حامی صنعت گردشگری در استان با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در مجموعه مدیریت شهری توانایی ایجاد بستری نوین در توسعه گردشگری را داشته و در هر زمینه‌ای آمادگی همکاری با سرمایه گذاران بخش خصوصی، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد را دارد.

 

افزودن ديدگاه