• یکشنبه 11 خرداد 1399 10:09
  • كد: 1047

معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای از روز پنج شنبه يکم خردادماه به‌طور رسمي در مناطق يک، پنج و شش اصفهان آغاز خواهد شد.

داریوش امانی اظهار کرد: طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای با هدف کاهش بار ترافیک شهري و تخلفات ايستايي از جمله پارک دوبل، صرفه جويي در زمان، عدالت اجتماعي در راستاي استفاده از فضاهاي شهر، رونق كسب و كارهاي مجاور خيابان به دليل فرصت پارك براي افراد بيشتر اجرا مي‌شود.

وی با بیان اینکه مناطق یک، پنج و شش اصفهان، اولین نقاطي است که طرح مديريت هوشمند پارک حاشيه‌اي در آن اجرا مي‌شود، تصريح کرد: اين طرح در ۱۳ خيابان شمس آبادي، طالقاني، شيخ بهايي، كاشاني، شيخ صدوق مياني و جنوبي، چهارباغ بالا، خيابان توحيد شمالي، مياني و جنوبي، نظر شرقي و غربي و نيكبخت از ساعت هفت صبح تا ۲۱ شب به غير از روزهاي تعطيل اجرا مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد: با اجرا شدن این طرح نه تنها ارتباط مالی مستقیم بین پارکبان با راننده قطع مي‌شود، بلکه به تجهيزات هزينه‌ساز و کم‌اثري همچون پارکومتر هم نياز نخواهد بود.

وی گفت: از جمله مزایای این طرح هوشمند می‌توان به توانايي ثبت لحظه‌اي پلاک ماشين، اتصال به ديتا بيس و جريمه متخلف در همان لحظه، امکان مديريت نيم ساعت رايگان اول براي هر پلاک در يک خيابان و در يک روز، امكان اتصال و ارائه سرويس به سامانه تشخيص و صدور جريمه الكترونيك با درصد خطايي نزديك به صفر اشاره كرد.

امانی ادامه داد: در طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه‌ای، متقاضيان بايد براي ثبت‌نام و درج مشخصات خودرو در سامانه park.mytraffic.ir اقدام کرده و از سه طريق اصفهان کارت، پرداخت اينترنتي در سايت مربوطه و اپليکيشن  اصپارک نسبت به پرداخت هزينه خود اقدام كنند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات مدت پارک خودرو و هزینه آن توسط خودروهای مجهز به دوربین که در طول روز معابر را کنترل مي‌کنند، ثبت و محاسبه مي‌شود و هزينه آن به‌صورت خودكار از حساب شخص در سامانه برداشت خواهد شد افزود: در صورت پرداخت نشدن هزينه، جريمه به صورت آنلاين از طريق ارسال پيام كوتاه به مالك خودرو اطلاع داده مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان تاکید کرد: شهروندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۳۴۰۳۵ و یا آدرس اينترنتي park.mytraffic.ir مراجعه و اطلاعات لازم را دريافت کنند.

افزودن ديدگاه