• پ., 04/30/2020 - 09:17
  • كد: 1000

قطار پروژه‌های شهری روی ریل دیپلماسی

شهردار اصفهان در پایتخت با مقامات لشکری و کشوری دیدار و گفت‌و‌گو کرد

شهردار و مدیران شهری اصفهان، برای تسریع در اجرای طرح‌های شهر و بهره‌مندی از توان بخش‌های مرتبط با مدیران ارشد کشور دیدار و گفت‌و‌گو کردند.به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، شهردار اصفهان طی سفر یک‌روزه به تـهران، به منظور حل بهتر مسائل شهر اصفهان، دیدارهای تاثیرگذاری را برای هم‌فکری و تعامل با مدیران ارشد کشور داشت.قدرت‌اله نوروزی در یکی از این نشست‌ها با مـحمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی جـلسه داشت. در این جلـسه دربـاره برخی مـشکـلات کـلان‌شهـر اصفهان که نیازمند همکاری و اقدام از سوی وزارت راه و شهرسازی بود، رایزنی شد. همچنین تدوین برنامه جامع شهر اصفهان برای اولین بار درکشور با تبادل‌نظر مسئولان و زیر نظر وزارت راه و شهرسازی  انجام شد که این طرح با رویکرد مشارکتی و از سوی شهرداری و شورای شهر اصفهان در حال انجام است.شهردار اصفهان در این دیدار درباره مشکلات شهری اصفهان که نیازمند همکاری این وزارتخانه است، رایزنی کرد.

 

برگزاری جلسه با فرماندهان ارتش

جـلـسه با فـرمـاندهـان ارتـش جمهوری اسلامی ایران یکی دیگر از نشست‌های شهردار اصفهان با مسئولان کشوری بود که در زمینه مذاکرات قبلی درباره برخی اقدامات که به صورت مشترک از سوی شهرداری و ارتش در شهر اصفهـان در حال انجام است، گفت‌وگوهایی صورت گرفت تا این تعامل و همکاری، زمینه بهبود خدمت‌رسانی به مردم را فراهم کند. بــخـش دیـگـری از تلاش‌های گفت‌وگومحور شـهـردار اصفهـان برای بـهره‌مـنـدی از دیـپلماســی شهری برای برون‌رفت از مسائل شهر اصفهان، برگزاری چند دیدار ویژه شهردار اصفهان، معاونان و مدیران مرتبط مناطق شهرداری اصفهان با مدیران عالی کشوری درباره پروژه‌های مهم و شاخص در حال احداث اصفهان بود. نشسـت با دکـتـر علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) یکی از این جلسات بود.

 

طرح مباحثی با موضوعات مترو و حمل‌ونقل اصفهان

در این جـلسـه، مـبـاحـثی درباره همکاری برای اجرای خط دوم متروی اصفهان، همکاری در زمینه زیرساخت‌های حمل‌ونقل پاک به خصوص در موضوع ایستگاه‌های برقی، شارژ اتومبیل، موتور برقی، ناوگان تاکسی‌رانی، اتوبوس‌های برقی، تولید انرژی از زباله و همکاری در زمینه سرمایـه‌گــذاری مپنا در پروژه‌های مربوط به انرژی و دیگر سرمایه‌گذاری‌ها در اصفهان مطرح شد.دیگر جلسه شهردار اصفهان در پایتخت، جلسه با سردار محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و سایر مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بود. در این جلسه درباره انجام مطالعات تراموای اصفهان از سوی قرارگاه خـاتــم‌الانبیا و همچنین اجرای تفاهم‌نامه‌های قبلی در این زمینه و عملیات فاز دوم قطار شهری اصفهان که از جبهه غربی آغاز می‌شود، رایزنی و تبادل نظر شد. گفت‌وگو در زمینه افق همکاری‌ها و شیوه همکاری شهرداری اصفهان و قرارگاه خاتم‌الانبیا در سال جدید از دیگر محورهای این دیدار بود.

افزودن ديدگاه