• د., 01/03/2022 - 10:07
  • كد: 1592
کسب رتبه نخست کشوری شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان

 

یکصد و هشتمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان با حضور استاندار و معاونان ایشان، رئیس کل دادگستری، دادستان،نمایندگان مجلس، فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان، رؤسای اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون، مدیران کل دستگاه های اجرایی و اعضای جدید و قدیم بخش خصوصی و تعاونی شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در این جلسه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامی داشت ایام شهادت سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی، پیوستن اعضای جدید شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان به این جلسه را تبریک گفت و افزود: به نمایندگان مجلس و فعالان اقتصادی حاضر در جلسه نیز خوش امد گفته و امیدوارم این جمع منجر به اخذ تصمیمات مدبرانه ای در فضای اقتصادی استان و کشور شود.

 

مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و دبیر شورا نیز از زحمات ارزنده محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان تقدیر کرد و ضمن خیر مقدم به حجت السلام اسدالله جعفری، رئیس کل جدید دادگستری استان اصفهان و آرزوی توفیق روزافزون او در مسئولیت جدید، گفت: توفیق شورای گفت وگوی استان در دو سال گذشته، مرهون حضور مؤثر نمایندگان دستگاه قضا در شورای گفت وگو به خصوص رئیس کل دادگستری و دادستان محترم بوده است و ارتقای شاخص های این شورا مؤید این همدلی و همراهی است.

 

او در ادامه کسب رتبه اول شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در شش ماهه اول امسال در بین شوراهای سراسر کشور را حاصل روند منظم و کیفی ورود به موضوعات در سطح ملی و استانی و تأثیر جلسات این شورا در حل مشکلات اقتصادی دانست.

 

دبیر شورای گفت وگوی استان اصفهان همچنین افزود: اقتصاد ایران تحت تأثیر فشار تحریم های ظالمانه در کنار مشکلات ناشی از ساختار درونی در حال تجربه شرایط بی بدیلی است که تنها از طریق هماهنگی سه بخش اصلی اقتصاد ایران می توان آینده ای روشن را رقم زد.

 

گلشیرازی تصریح کرد: در کنار رفع تهدیدهای سخت بیرونی، حضور فعالان اقتصادی در کشورهای هدف صادراتی با ایجاد هماهنگی بین ارکان مختلف حا کمیتی اعم از دولت، دستگاه قضا و بخش خصوصی به عنوان سربازان عرصه اقتصاد میسر است.

 

او همچنین گفت: از آنجا که بر اساس گزارش های پارلمان بخش خصوصی اصفهان، پاندمی کرونا تا دو سال آینده نیز ادامه خواهد داشت، نیازمند هماهنگی بیشتر بخش خصوصی و دولت برای طی مسیر هستیم.

 

رئیس پارلمان بخش خصوصی اصفهان احتمال تقویت احیای برجام، دسترسی به منابع نفتی،تسهیل فرایندهای تجاری احتمالی، حذف ارز چند نرخی و مشخصا ارز 4200 تومانی، کسری بودجه عملیاتی دولت، تداوم نرخ بالای تورم، احتمال کاهش ارزش پول ملی و عدم اقبال زبدگان جامعه به بازار سرمایه در کنار بحران های اقلیمی به ویژه خشکسالی و تأثیرات آن بر بخش کشاورزی را دلیل محکمی بر ضرورت ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه های اجرایی با فعالان بخش خصوصی دانست.

 

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان در ادامه بر ضرورت هم افزایی، روحیه بخشی و حفظ سرمایه های اجتماعی کشور به خصوص سرداران جنگ اقتصادی تأ کید کرد و افزود: با مورد توجه قراردادن این امر در پرتو توجهات حضرت بقیه الله خدمات خالصانه ای شکل خواهد گرفت که انشاءلله زمینه ساز تحقق دولت مهدوی خواهد بود. در ادامه این مراسم ضمن طرح موضوعات دستور کار جلسه، از خدمات اعضای سابق شورا تقدیرشد.

 

افزودن ديدگاه