• پ., 12/02/2021 - 13:05
  • كد: 1542
کارگر: فراهم شدن بهترین محیط سرمایه گذاری برای هتل ‌و رستوران‌ سنتی

 

 

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان مساحت منطقه را ۱۱ هزار و ۴۸ هکتار و جمعیت منطقه را ۱۱۰ هزار و ۵۸۲ نفر عنوان کرد و گفت: منطقه سه یکی از مناطق اصلی و مرکزی شهر اصفهان محسوب می‌شود که در دل خود تاریخ شهر را در سه دوره پایتخت حکومتی دیلمیان، سلجوقیان و صفویان جای داده است، در این راستا آثار تاریخی فراوانی در منطقه سه وجود دارد که همه این ابنیه‌ها از مراکز مهم گردشگری شهر اصفهان به شمار می‌رود.

 

 

حسین کارگر با بیان اینکه ۲۶۳ هکتار بافت فرسوده در سطح منطقه وجود دارد، تصریح کرد: ۲۷ هزار باب مغازه تجاری در بازار اصفهان و ۲۹ هزار و ۶۳۱ باب مغازه تجاری در سطح منطقه وجود دارد؛ وجود این واحدهای تجاری این منطقه را متفاوت‌تر از دیگر مناطق کرده است؛ البته ۴۵۰ کارگاه یا مغازه که جز مشاغل مزاحم و خاص شناخته می‌شود در سطح منطقه وجود دارد.

 

وی اظهار کرد: در سطح منطقه حدود ۳۰ خانه تاریخی مرمت و تبدیل به اقامتگاه و یا رستوران شد؛ همچنین در منطقه سه شهرداری اصفهان حدود ۱۰۰ خانه تاریخی مخروبه وجود دارد که این مکان‌ها از پتانسیل‌های گردشگری محسوب می‌شود و به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیاز دارد.

 

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان با اشاره به فرصت‌های موجود در این منطقه گفت: با وجود مراکز گردشگری در سطح منطقه و وجود خانه‌های تاریخی، بهترین محیط سرمایه گذاری برای کاربری هتل‌ها و رستوران‌های سنتی فراهم شده است که باید به درستی از این فرصت‌ها استفاده کنیم؛ رویکرد و توجه مراجع تصمیم‌گیری به پایدار کردن درآمدهای شهرداری از دیگر فرصت‌های مهم منطقه است که باید به آن توجه شود.

 

وی خاطرنشان کرد: توجه نداشتن دستگاه مربوطه به ضرورت حفظ و نگهداری و تخریب فضاهای تاریخی، وابستگی درآمد شهرداری به درآمد ناپایدار و تراکم عبور و مرور در مرکز شهر و ایجاد آلودگی‌های محیط زیستی از جمله موضوعاتی است که منطقه سه را تهدید می‌کند.

 

 

افزودن ديدگاه