• ش., 11/03/2018 - 14:24
  • كد: 600

نوروزی با اشاره به تأمین انرژی خورشیدی در شهر گفت: در تلاش هستیم این موضوع به صورت فرهنگ در بین شهروندان نهادینه شود؛ در سایر شهرها انرژی پاک یک اصل اساسی برای شهرها به شمار می رود و البته در اصفهان نیز شورای اسلامی شهر مصوباتی داشته است و در این راستا نیاز به ورود سرمایه‌گذاران و مشارکت مردم داریم تا در نقاط مختلف شهر بتوانیم از انرژی خورشیدی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه مدیریت بهینه سازی، نگه‌داری و تعمیرات شهری نیز در همین ارتباط در شهرداری اصفهان تشکیل شده است، گفت: در بخش‌های مختلف شهرداری اصفهان اقدامات مناسبی در جهت استفاده از انرژی خورشیدی انجام شده است، اما انتظار داریم این موضوع به عنوان فرهنگ در بین تمام شهروندان و انبوه سازان نهادینه شود تا ساختمان‌های شهر نیز از این امکان بهره‌مند شوند.

شهردار اصفهان با اشاره به احداث نیروگاه سالن اجلاس سران اظهار کرد: نیروگاه سالن اجلاس طی قراردادی با شرکت توزیع برق راه‌اندازی شده و ماهانه ۱۷.۵ میلیون تومان فروش برق دارد، اما بهره‌گیری بیشتر از انرژی خورشیدی باید به گفتمان شهری تبدیل شود تا تمام شهروندان به این سمت و سو حرکت کنند.

درصدد توزیع عادلانه خدمات در شهر هستیم

شهردار اصفهان با تأکید بر توزیع عادلانه خدمات در نقاط مختلف شهر گفت: به دنبال برقراری عدالت در توزیع خدمات شهری در بین مناطق ۱۵ گانه هستیم تا در شهر اصفهان جایی به عنوان «مناطق محروم» و «مناطق آباد» نداشته باشیم.

نوروزی گفت: درصدد هستیم تمام مناطق شهر از تمام امکانات برای زندگی شایسته برخوردار باشند در این راستا ارائه امکانات، بیشتر در مناطق محروم بوده است.

وی با بیان اینکه شهرداری با مشارکت مردم می‌تواند به اهداف عالیه خود دست پیدا کند، گفت: اصل مهم در اداره شهر مشارکت شهروندان است و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که با مشارکت مردم می‌توان مسیر کارها را هموار کرد.

افزودن ديدگاه