• ش., 11/06/2021 - 10:54
  • كد: 1511
مهدویان: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عرصه ۳۲ هزار هکتاری حریم اصفهان

 

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان گفت: شهر اصفهان دارای اراضی مستعدی در حریم خود به مساحت ۳۲ هزار هکتار است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری منحصر به فردی بر روی آن در سند پهنه‌بندی حریم تعیین شده است.

 

وحید مهدویان با اشاره به بیست و چهارمین نمایشگاه تخصصی جامع صنعت ساختمان اصفهان، اظهار کرد: اصفهان به عنوان سومین شهر پر جمعیت ایران مطرح بوده که بالتبع نیاز شهرنشینان خود از رونق قابل توجهی در صنعت ساخت و ساز به خصوص در بخش مسکن برخوردار است.

 

وی افزود: درک بالای کارفرمایان بخش ساختمان از لزوم توجه به کیفیت، بستر مستعد شهر به خصوص حریم ۳۲ هزار هکتاری آن برای توسعه، تعریف و اجرای مگاپروژه‌های شهری، تنوع و کیفیت پیمانکاران صاحب نام و فعال را می‌توان از نقاط قوت و فرایندهای پیچیده و ضوابط سختگیرانه را از نقاط ضعف دانست.

 

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان با بیان اینکه در سال‌های اخیر و در پی مشکلات حادث شده در کشور، روند صدور پروانه‌های ساختمانی نیز کاهش یافته است، تصریح کرد: روند رو به رشد جمعیت در شهر نشانگر لزوم رشد ساخت مسکن شهری است.

 

وی ادامه داد: شهر اصفهان دارای اراضی مستعدی در حریم خود به مساحت ۳۲ هزار هکتار است که فرصت‌های سرمایه‌گذاری منحصر به فردی بر روی آن در سند پهنه‌بندی حریم که دارای مصوبه مراجع فرادستی است، تعیین شده و علاوه بر آن، با توجه به تصویب و ابلاغ قانون جهش تولید مسکن، امکان تغییر کاربری این اراضی به منظور احداث مسکن ملی فراهم آمده است.

 

مهدویان گفت: پیشنهاد ما به سرمایه گذاران در حوزه ساخت و ساز بررسی این اسناد و انجام اقدامات در قالب مگا پروژه‌های شهری است که در این زمینه، شهرداری و به صورت مشخص، معاونت شهرسازی و معماری تمام توان خود را برای عملیاتی شدن آن‌ها به کار خواهد بست.

 

افزودن ديدگاه