• چ., 12/15/2021 - 09:15
  • كد: 1557
مصور: بررسی درآمدهای غیرشفاف در بودجه ۱۴۰۱ اصفهان/ به قول تحقق «شهرداری پاک» عمل می‌کنیم

 

 

رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: این کمیسیون تا پایان سال‌جاری به برخی بخش‌های درآمدی شهرداری و روندهایی که شفافیت لازم را ندارد، ورود پیدا خواهد کرد.

 

اظهار کرد: در صدد هستیم در این دوره مدیریت شهری، کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر بیشتر به فرایندهای انجام امور بپردازد.

 

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات طی سه ماه اخیر، در فرایند املاک، درآمدهای مختلف شهرداری و شهرسازی بوده است، افزود: در این مدت ضمن انجام آسیب‌شناسی‌ها، توجه ویژه به هوشمندسازی حوزه شهرسازی در زمینه صدور پروانه ساختمانی، درآمدها، محاسبات و عوارض داشته و تلاش کردیم منافذی که می‌تواند منجر به فساد و رانت شود را شناسایی و برای آن راه حل پیدا کنیم.

 

رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: معاونت شهرسازی شهرداری ۱۸ مورد که باعث فساد و رانت در این حوزه می‌شد را احصا و برای بعضی از آنها با راه حل‌های کوتاه مدت اصلاحات لازم انجام شد، همچنین حل شدن بعضی دیگر از موارد فرایند طولانی‌تری نیاز دارد و زمان‌بر است، اما کمیسیون همچنان پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد که بی‌شک در صورت تداوم اقدامات، نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: از معاونت‌های مختلف شهرداری درخواست شده فرآیندها را بررسی کرده و مواردی که برای تسهیل امور مردم نیاز به اصلاح دارد اعلام شود تا چنانچه نیاز به مصوبه جدید داشت کمیسیون پایش با همکاری شهرداری تنظیم و پس از تبدیل شدن به لایحه یا طرح، در شورای اسلامی شهر به تصویب برسد.

 

مصور تاکید کرد: سعی کردیم با ارتباط مناسب و پویا آسیب‌شناسی انجام داده و بلافاصله راه‌حل‌های مناسب را طراحی کنیم.

 

وی با بیان اینکه کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورا تا پایان سال جاری به برخی بخش‌های درآمدی شهرداری و روندهایی که شفافیت لازم را ندارد ورود پیدا خواهد کرد، گفت: از سوی دیگر نیروهای شهرداری که قبلاً به‌کارگیری شده‌اند، نیروهایی که مازاد بر نیاز جذب شده یا درجای مناسب حضور نداشته‌اند، سعی شد در چارچوب منطقی و درست با همکاری شهرداری گنجانده شوند.

 

رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به راه‌اندازی سامانه سوت‌زنی شورا، خاطرنشان کرد: این سامانه در حال حاضر در سایت شورا قابل دسترسی است و شهروندان با استفاده از آن می‌توانند چنانچه اطلاعاتی راجع به وجود فساد یا سوءجریان در شهرداری مناطق یا سازمان‌ها مشاهده می‌کنند، به کمیسیون پایش اعلام کنند تا بررسی و پیگیری لازم انجام شود.

 

وی با بیان اینکه این گزارش‌ها به اداره حراست و بازرسی شهرداری منتقل می‌شود که می‌تواند در شفاف‌سازی فعالیت‌ها گام مؤثری باشد، گفت: باید پاکسازی مناسب در فرآیندها داشته باشیم و اگر جایی سوءجریانی وجود دارد با آن مقابله کنیم تا به شهرداری پاک بر اساس آنچه قول داده شده، دست یابیم.

 

افزودن ديدگاه