• دوشنبه 21 تیر 1400 13:21
  • كد: 1378
عیدی:افزایش سرانه ورزشی مناطق محروم با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

توسعه و تجهیز ۶ مجموعه ورزشی و تفریحی شهرداری اصفهان

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در سه سال اخیر فضای فیزیکی ۲۶ مجموعه ورزشی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان بهسازی و نوسازی شده است.

 

محمد عیدی اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۷ توسعه و ترمیم ظرفیت‌های در دسترس و بهینه سازی و استفاده از فضاهای بدون کاربرد مراکز ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

 

وی با بیان این که در این اقدام از حداکثر ظرفیت فضاهای کم کاربرد استفاده شده است، اظهار کرد: به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و بخش خصوصی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال طی سه سال اخیر فضای فیزیکی ۲۶ مجموعه ورزشی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بهینه سازی شده است.

 

معاون فرهنگی شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان افزود: ایجاد پتانسیل جدید در مراکز، افزایش سرانه ورزشی مناطق محروم و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از جمله پیامدهای این رویداد مهم است.

 

عیدی ادامه داد: سالن توپی ورزشگاه امین، استخر سرتاوه، سالن بدنسازی ورزشگاه ارغوان، سالن چندمنظوره ورزشگاه امین، چمن مصنوعی ورزشگاه امین، زمین‌های تنیس، ورزشگاه‌های شهدای شهرداری، بهمن، سلامت، سالن رزمی ورزشگاه طیب، سالن بدنسازی ورزشگاه شهید غازی، سالن حرکات اصلاحی ورزشگاه وحید، سالن بدنسازی ورزشگاه امیرالمومنین، ورزشگاه کوجان، سالن چندمنظوره ورزشگاه امین آباد، سالن رزمی ورزشگاه فردوان، استخر نور، مجموعه ورزشی روباز آبشار، مجموعه بازی‌های اتاق فرار، مجموعه ورزشی روباز تمدن از جمله بخش‌های افزوده شده به مجموعه‌های ورزشی شهرداری است.

 

وی خاطرنشان کرد: پنج ورزشگاه شهرداری اصفهان شامل استخر نمونه شهدای کردآباد، سلامتکده مشتاق، مجموعه ورزشی ارغوان، چمن مصنوعی شهدای کردآباد و شهربازی آبشار نیز تیرماه جاری به صورت کامل به بهره برداری می‌رسد.

 

جزئیات توسعه و تجهیز ۵ ورزشگاه به همت مدیریت شهری اصفهان

پنج ورزشگاه اصفهان شامل "استخر نمونه شهدای کردآباد"، :سلامت‌کده مشتاق"، "مجموعه ورزشی ارغوان"، "چمن مصنوعی شهدای کردآباد"و "شهربازی آبشار" توسط مدیریت شهری ترمیم، تجهیز و توسعه یافته و اکنون تکمیل و آماده بهره برداری است.

 

مدیریت شهری اصفهان به دنبال افزایش سرانه ورزشی شهر و در راستای توسعه ورزشگاه‌ها به خصوص در مناطق محروم گام برداشت و توسعه، ترمیم و تجهیز پنج ورزشگاه را با همکاری بخش خصوصی در دستور کار قرار داد.

 

استخر نمونه در مجموعه ورزشی شهدای کردآباد خیابان جی با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به استخر سرپوشیده کودکان و بزرگسالان، سونای خشک و بخار، جکوزی، حمام ترکی، ماساژ، بوفه تریا، فروشگاه لوازم شنا، مدرسه شنای قهرمانی و پارکینگ مجهز شده است.

 

چمن مصنوعی ارغوان در مجموعه ورزشی ارغوان در خیابان آل محمد با هزینه ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ترمیم و بهسازی شده است این مجموعه که مدرسه فوتبال در آن برگزار می‌شود به رختکن، سرویس بهداشتی، آبخوری و پارکینگ تجهیز شده است.

 

چمن مصنوعی شهدای کردآباد در مجموعه ورزشی شهدای کردآباد خیابان جی با هزینه ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بهسازی شده است. این مجموعه که مدرسه فوتبال در آن برگزار می‌شود به رختکن، سرویس بهداشتی، آبخوری و پارکینگ تجهیز شده است.

 

مجموعه ورزشی مشتاق با هزینه ۵۰ میلیارد ریال بهسازی و ترمیم شده است در این مجموعه دو زمین فوتبال چمن مصنوعی بزرگ و کوچک، زمین آسفالت بسکتبال و والیبال، زمین ساحلی، زمین اسکیت، کافی‌شاپ، رستوران، سرویس بهداشتی، آبخوری و پارکینگ مجهز است.

 

شهربازی آبشار ویژه کودکان و نوجوانان به مساحت سه هزار مترمربع با هزینه ۳۰ میلیارد ریال بهسازی و تجهیز شده است.

 

افزودن ديدگاه