• س., 06/22/2021 - 13:51
  • كد: 1359
 آحداث پارکینگ عمومی خیابان فروغی با مشارکت بخش خصوصی

مهین شکرانی که تحصیلات خود را در رشته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت کرده و بعد از فارغ تحصیلی در بخش‌های مختلف شهرداری چون معاونت عمران شهری مشغول کار بوده و در حوزه‌هایی چون فن آوری اطلاعات، معاونت اداری مالی حوزه معاونت را بر عهده داشته است. او در تاریخ مدیریت شهری اصفهان به عنوان اولین زن به عنوان مدیر منطقه یک شهرداری انتخاب شد تا نشان دهد زنان هم توانایی زیادی در مدیریت دارند.

مهین شکرانی مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان در خصوص مشکلات و اولویت های اجرایی منطقه چنین گفت: منطقه یک با مساحت ۸۱۰ هکتاری و جمعیت ۸۱ هزار نفر از سمت شمال به خیابان فروغی، از جنوب به خیابان شهید مطهری یا محور رودخانه زاینده رود، از شرق به چهارباغ عباسی و چهارباغ پایین و از غرب به بزرگراه شهید خرازی و خیابان خرم منتهی می‌شود.

 

محله‌های بیدآباد، خلجا، علی‌قلی‌آقا، لنبان، الیاران، جوزدان، محله نو طالقانی، جامی، درب کوشک و شمس آبادی که همگی از محله‌های قدیمی هستند در این منطقه واقع شده است. در این منطقه به لحاظ بافت قدیمی و تاریخی مشکلات متعددی دارد که مشهودترین آن پارکینگ عمومی خودرو است به طوری که هرجایی از منطقه یک که عبور کنیم کمبود پارکینگ به وضوح احساس می‌شود، زیرا این منطقه در هسته مرکزی شهر قرار دارد و تردد در هر کدام از خیابان‌های آن به دلیل تراکم مغازه‌ها بسیار بالا است، البته تراکم بیمارستان در منطقه یک نسبت به سایر مناطق نیز بیشتراست از این رو رفت و آمدهای بیشتری را هم خواهد داشت. در این راستا یکی از اولویت های مدیرت شهرداری منطقه احداث پارکینگ عمومی با هدف سهولت در آمد وشد شهروندان است. البته با بهره برداری از خط دو مترو به کاهش ترافیک مرکز شهر کمک خواهد کرد و در حال حاضر انتظار می‌رود کسانی که به این منطقه مراجعه می‌کنند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

در محدوده برخی از خیابان های موجود در منطقه زمین‌های بایر وجود دارد که از مالکان آن درخواست می‌شود به صورت موقت و یا مشارکت با شهرداری به پارکینگ تبدیل کنند و از سود حاصل از آن بهره مند شوند. در همین راستا پارکینگی عمومی در محدوده خیابان های فروغی و شهید بهشتی با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد که امیدوارم هرچه زودتر جهت ارایه خدمات در اختیار شهروندان محترم قرار گیرد.

 

احداث پارکینگ زیرسطحی خیابان اردیبهشت اتفاق قابل توجه در منطقه یک است. از دیگر پروژه‌های شاخص منطقه احداث خیابان و پارکینگ زیرسطحی صاحب روضات است که در طراحی آن گنجایش ۱۰۵ خودرو پیش بینی شده است که عملیات اجرایی خیابان پایان یافته و به زودی به بهره برداری خواهد رسید اما عملیات اجرایی پارکینگ زیر سطحی آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

 

خیابان طالقانی نیز با توجه به بافتی که دارد با افزایش ترافیک روبرو است و به پارکینگ نیاز دارد، البته در میدان امام حسین (ع) دو پارکینگ طالقانی و جهان نما وجود دارد که با تکمیل پارکینگ زیر سطحی اردیبهشت بخش عظیمی از ترافیک این خیابان کاهش می‌یابد.

 

 

افزودن ديدگاه