• س., 08/24/2021 - 11:01
  • كد: 1416
شهبازی: اجرای بیش از۸۰۰ میلیاردتومان پروژه مشارکتی درمنطقه۱۰

کاهش هزینه های اداره شهر با مشارکت فعال شهروندان

 مدیر منطقه۱۰ شهرداری اصفهان گفت: نقش فعال و مشارکت شهروندان بی شک می تواند هزینه های اداره شهر را کاهش دهد.

حمید شهبازی اظهار کرد: افزایش سرمایه اجتماعی و اعتمادسازی بین مجموعه مدیریت در منطقه و شهروندان، مهمترین اولویت فعالیت در منطقه۱۰ بوده و خوشبختانه این ارتباط و تعامل دو سویه بین مجموعه مدیریت شهری در منطقه و معتمدان و افراد مؤثر در منطقه برقرار شد و با مشارکت فعال و پویای شهروندان توانستیم بسیاری از مشکلات را در منطقه به ویژه در حوزه آزادسازی ها حل کنیم. او با بیان اینکه حضور و مشارکت شهروندان در مدیریت و اداره شهر بسیار تأثیرگذار است، افزود: بی شک نقش فعال و مشارکت شهروندان می تواند هزینه های اداره شهر را کاهش دهد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به مهاجرپذیر بودن این منطقه، بیان کرد: منطقه۱۰ با توجه به حضور و سکونت اقوام مختلف به «ایران کوچک» شهرت یافته است؛ البته همواره در صدد ایجاد همگرایی، همدلی و هم افزایی بین شهروندان منطقه بوده ایم تا این تنوع قومیتی و ترکیب جمعیتی را به یک فرصت تبدیل کرده و از چالش های احتمالی جلوگیری کنیم.

 

مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان با تأ کید بر تحقق عدالت فضایی در منطقه ۱۰ شهرداری با توزیع عادلانه امکانات، خاطرنشان کرد: با شناسایی نقاط قوت و ضعف ۱۷ محله این منطقه،جلساتی با حضور معتمدان و افراد اثرگذار هر منطقه برای توسعه و شکوفایی محله ها برگزار و برنامه ریزی لازم انجام شد؛ به طوریکه در سه سال اخیر جهت گیری پروژه ها در محله ها نشئت گرفته از تفکر شهروندان بود. شهبازی اظهار کرد: با توزیع عادلانه امکانات، بخشی از مشکلات محله های محروم و کم برخوردارتر رفع شد و از شکاف های اجتماعی و طبقاتی جلوگیری به عمل آمد.

 

اجرای بیش از۸۰۰ میلیاردتومان پروژه مشارکتی درمنطقه۱۰

شهبازی در ادامه گفت: در طول دو سال گذشته بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه مشارکتی در این منطقه پیش بینی و اجرا شده که به نوعی پروژه های محرک توسعه به شمار می رود. او اظهار کرد: حدود ۲۰۰ هزار مترمربع زمین در محدوده منطقه۱۰ شهرداری برای اجرای حلقه حفاظتی شهر یا رینگ چهارم آزادسازی شده که شامل بخشی از بزرگراه شهید اردستانی تا زیرگذر هفت شویه می شود.

مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان با بیان اینکه پل آفتاب، پروژه بزرگ عمرانی دیگری بود که به طور مشترک بین مناطق ۱۰ و ۱۴ شهرداری اجرا شد و توانستیم به تعهداتمان عمل کنیم، افزود: بخشی از درآمدهای منطقه برای آزادسازی اراضی واقع در مسیر پروژه پل آفتاب و احداث سه ایستگاه الله، شاهد و قدس برای خط دوم قطار شهری هزینه شد و در موعد مقرر تحویل داده شد. شهبازی تأ کید کرد: احداث پل آفتاب، مترو و رینگ چهارم محرک توسعه است که تغییر بنیادین را در کالبد منطقه به همراه دارد و شهروندان در آینده بیشتر به مزایای اجرای آنها پی خواهند برد. او با بیان اینکه وقتی پروژه ای اجرا می شود به دنبال مهندسی ارزش و ارزش افزوده ریالی آن هستیم، ادامه داد: مهندسی ارزش مؤلفه ها و شاخص های دیگری دارد که در این پروژه ها می توانیم رضایت مندی مردم را در مهندسی ارزش ببینیم.

 

مدیر منطقه10 شهرداری اصفهان با ابراز خرسندی از افزایش بودجه و تأثیرگذاری آن در ارتقای عمران و آبادانی منطقه، خاطرنشان کرد: تمام پروژه های پیش بینی شده و در تعهد منطقه را به صورت کامل اجرا کردیم و ازاین جهت در بین مناطق 15گانه پیشتاز و پیشگام بودیم و توانستیم رضایت مردم را به دست آوریم.

 

شهبازی تصریح کرد: با کاهش اصولی هزینه های غیرضروری جاری منطقه اقدامات خوبی در راستای اجرای پروژه های عمرانی انجام شد. او با اشاره به استفاده از ظرفیت مشارکت بخش خصوصی در سرمایه گذاری و توسعه اقتصاد شهری منطقه، گفت: در طول سالهای ۹۸ و ۹۹ توانستیم بالغ بر ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه مشارکتی پیش بینی و اجرایی کنیم که به نوعی پروژه های محرک توسعه هستند.

 

افزودن ديدگاه