• دوشنبه 20 دی 1400 09:32
  • كد: 1600
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان: اجرای طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری از ابتدای بهمن‌ماه

 

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پیش‌بینی می‌شود طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری با طی مراحل قانونی از ابتدای بهمن‌ماه سال‌جاری لازم‌الاجرا شود.

 

محمد نورصالحی اظهار کرد: یکی از موارد مهم شفافیت، امکان دسترسی به اطلاعات است که می‌تواند مردم را همواره از مسائل و امور تأثیرگذار بر سرنوشت خود آگاه کند.

 

وی تصریح کرد: شفافیت قوانین و مقررات، مراحل انجام کار و فعالیت امور اداری و مالی همگی می‌تواند به سلامت اداری کمک کند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به تصویب طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری، خاطرنشان کرد: این طرح مجموعه سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات تابعه و وابسته به شهرداری اصفهان را شامل می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بر اساس طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری، شهرداری اصفهان مکلف به تشکیل کمیته سلامت اداری ظرف مدت یک‌ماه از تصویب طرح است، افزود: این کمیته موظف به تصویب سیاست‌ها، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد در شهرداری اصفهان و پیگیری موضوعات است، البته از طرف شورای اسلامی شهر اصفهان، رئیس شورا و دو نفر نماینده به عنوان ناظر معرفی می‌شوند.

 

نورصالحی خاطرنشان کرد: این طرح امروز برای تأیید به فرمانداری اصفهان ارسال می‌شود که به طور معمول یک هفته زمان نیاز است تا فرمانداری تطبیق یا عدم تطبیق طرح با قوانین جاری را اعلام کند و پیش‌بینی می‌شود پس از طی این مراحل، این طرح از ابتدای بهمن ماه لازم‌الاجرا شود.

 

 

تصویب طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری به عنوان مهمترین دغدغه مردم

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سومین و مهمترین مصوبه این جلسه شورا، تصویب طرح شفافیت و ارتقای سلامت اداری شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان بود، زیرا طرح شفافیت و رانت‌هایی که وجود دارد و بکارگیری افراد در چند پست یا به‌کارگیری افراد بدون پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، دغدغه بسیاری از مردم در ایام قبل از انتخابات دوره اخیر شورا بوده است.

 

علی صالحی افزود: طرح شفافیت در چهار فصل پیرامون دغدغه‌های مردم در حوزه‌های مختلف در رابطه با شهرداری و شورای اسلامی شهر از جمله منع به‌کارگیری بستگان شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر، شفافیت سفرهای خارجی کاری مدیران شهری و اعضای شورای شهر، تعارض منافع و منع مداخله، تاکیداتی مطرح کرده و به صورت ویژه آرای اعضای شورای شهر در کمیسیون‌ها و صحن شورا بر اساس شیوه نامه و آئین نامه مصوب هیئت وزیران به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

وی تصریح کرد: بر اساس طرح شفافیت، زمان، برنامه و جزئیات مصوبات و حضور و غیاب اعضای شورا نیز در دسترس عموم قرار می‌گیرد که بندهای آن در بخش‌های مختلف جهت تأمین حقوق شهروندی مردم در شهر اصفهان و تسهیل نظارت بر شهرداری و شورای شهر در چهار فصل شامل اطلاعات، شهرداری، محدودیت انتصابات و تکالیف شورای اسلامی شهر امروز با حداکثر آرا اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در پایان افزود: از دستگاه‌های نظارتی در مراحل تصویب درخواست داریم با توجه به مطالبه مردم به زودی در کمیته انطباق فرمانداری، مراحل قانونی آن انجام شود تا به سرعت مطالبه مردم را به عرصه اجرا بیاوریم.

 

افزودن ديدگاه