• ی., 05/15/2022 - 09:52
  • كد: 1704
تشکیل 50 پرونده قضایی برای برخورد با مفسدان در شهرداری اصفهان

 

 شهردار اصفهان اظهار کرد: تاکنون 50 پرونده برخورد با مفسدان در شهرداری، مسئولان و کارمندانی که به ازای ارائه خدمات به شهروندان اخاذی کرده و زیرمیزی می گرفتند یا در کار آنها تعلل می کردند، تشکیل شده است.

علی قاسم‌زاده در نشست هم‌اندیشی با معتمدان، روحانیون و مؤثران محله‌های منطقه 8 شهرداری اصفهان اظهار کرد: مبارزه با مفسدان و جمع‌کردن سفره ظلم و تبعیض از شهرداری در قالب دو طرح کوتاه و بلندمدت در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

 

او سامانه الکترونیک و هوشمندسازی شهر را از روش‌های جمع‌آوری سفره فساد خواند و ادامه داد: در هشت ماه گذشته دو برابر چهار سال گذشته با افراد فاسد در شهرداری برخورد و بازداشتی داشتیم.

شهردار اصفهان تصریح کرد: شهرداری سه وظیفه اصلی نگه‌داشتن شهر، بهبود و ارتقای فضای شهر و توسعه شهری را بر عهده دارد.

او، اصفهان را بهترین شهر کشور و جهان ازنظر نظافت دانست که منوط به این دوره از مدیریت نیست و همواره این‌گونه بوده است.

 

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: هزینه نگهداری شهر بسیار سنگین است و با ارتقای فرهنگ زیست شهری و استفاده از روش‌های نوین برای حمل زباله و بازیافت می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد.

شهردار اصفهان از تخصیص بودجه برای ایجاد فضای سبز، پارک و مراکز تفریحی در محله‌های فاقد آن در سال جاری و ۱۴۰۲ خبر داد و افزود: در برخی  محله‌ها از قبل انقلاب یا طی 20 تا 30 سال گذشته تاکنون هیچ اقدام، طرح و برنامه‌ای برای توسعه آن انجام‌نشده و تنها با یک عزم و اراده جدید در مدیریت شهری امکان‌پذیر است.

 

قاسم‌زاده به زمین‌های وقفی در منطقه 8 شهر اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: برای رفع این مشکل دو راه‌حل وجود دارد که شهرداری طی رایزنی با آستان قدس رضوی تمام زمین‌ها را اجاره و طرف حساب آن‌ها شهرداری اصفهان باشد و بار نگرانی از ساکنان «فردوان» برداشته شود. در این زمینه، آیت‌الله مهدوی، امام‌جمعه اصفهان، به‌عنوان نماینده مردم این منطقه حاضر به مذاکره با آستان قدس و رفع مشکل شد.

 

 او با بیان اینکه دغدغه ذهنی مردم فردوان، مشکل مسئولان استان نیز است، تصریح کرد: برای رفع مشکل وقفی زمین‌ها باید حاکم شهر تصمیم بگیرد که به دست آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در مقام نماینده ولی‌فقیه در اصفهان امکان‌پذیر است.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: ساکنان در خریدوفروش منازل خود مشکلی ندارند و آستان قدس رضوی هم حاضر به انتقال سند و همکاری شده که با پرداخت یک اجاره‌بهای جزئی ممکن خواهد بود.

 

او توسعه شهر را به اقتضای نیاز عمرانی و ایجاد مراکز تفریحی و محله‌محوری رویکرد شهرداری عنوان کرد و گفت: در هر منطقه با اولویت قرار دادن دو محله محروم کار مطالعات میدانی را آغاز و در جهت ارتقای کیفی خدمات محله‌ها و توسعه آن گام برداشتیم.

 

قاسم‌زاده با بیان اینکه مساجد محله‌ها باید همچون اوایل انقلاب به کانون رفع مسائل اجتماعی تبدیل شود، ادامه داد: در این راستا در نظر داریم مساجد را به محور توسعه محله‌ها تبدیل کنیم. شهردار اصفهان مطالبه‌گری مردم را نقطه مثبت خواند و اظهار کرد: هرکجا مردم در میدان بودند، شاهد ارائه خدمات باکیفیت بودیم؛ بنابراین مطالبه مردم عامل توسعه شهر خواهد شد.

 

افزودن ديدگاه