• د., 06/24/2019 - 11:31
  • كد: 785

مدیر منطقه یازده شهرداری اصفهان گفت: سرمایه گذارانی که به غرفه ۲۰۲۰ مراجعه کردند اطلاعات خوبی در زمینه محور گردشگری کسب و اعلام آمادگی کردند بعد از اتمام  نمایشگاه با حضور در جلسات کارشناسی، آشنایی بیشتری با محور گردشگری پیدا کنند.

 

حمید اشرفی اظهار کرد: شهرداری اصفهان در یازدهمین نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری شرکت کرده است که هدف آن معرفی توانمندی های شهرداری اصفهان در حوزه گردشگری و  معرفی طرح ها و برنامه ها بخصوص رونمایی از سند ۲۰۲۰ است.

وی افزود: این سند در راستای رسیدن شهر اصفهان به پایتخت گردشگری کشور انجام می شود.

مدیر منطقه یازده شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: رهنان پتانسیل های خوبی در حوزه گردشگری دارد، حمام تاریخی رهنان سومین حمام بزرگ کشور است، مسجد جامع رهنان  قدمت هزار ساله دارد.

اشرفی ادامه داد:‌ به دلیل پتانسیل ها و مکان های تاریخی محله، طرحی برای احیای محور گردشگری در شهرداری منطقه ۱۱ مطرح شده است.

وی خاطر نشان کرد: احیای محور گردشگری رهنان موجب شده تا از پتانسیل های موجود محله رهنان استفاده و ظرفیت هایی نیز در این زمینه ایجاد شود.

مدیر منطقه یازده شهرداری اصفهان تصریح کرد: این طرح تمرکز گرایی گردشگری در شهر اصفهان را کاهش داده و گردشگران را به سمت غرب اصفهان و رهنان هدایت می کند.

اشرفی با اشاره به پتانسیل های محور گردشگری رهنان، افزود: طبیب خانه، غریب خانه، احیای حمام تاریخی رهنان برای انجام اعمال یداوی، سودایی و ماساژ  برای ایجاد در مسیر این محور گردشگری در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به شهرت جهانی بستنی رهنان، گفت: با توجه به اینکه بستنی رهنان شهرت جهانی دارد ایجاد باغ بستنی و باغ لبنیات در دستور کار  است، ایجاد باغ گیاهان دارویی، رستوران، هتل و سفره خانه سنتی نیز در مسیر این محور گردشگری در نظر گرفته شده است.

مدیر منطقه یازده شهرداری اصفهان افزود: نان رهنان قدمتی طولانی دارد و وجه تسمیه رَهنان به معنی نانی که رِی و کیفیت خوبی داشته است نیز از همین واژه گرفته شده است و در این راستا ایجاد نانوایی سنتی در این محور در نظر گرفته شده است.

اشرفی تاکید کرد: معرفی رهنان و ظرفیت های آن از اهداف حضور شهرداری منطقه یازده در نمایشگاه است تا از سرمایه گذاران دعوت شود با حضور در  منطقه در راستای احیای محور گردشگری همکاری داشته باشند.

وی افزود:‌با توجه به پتانسیل های  محور گردشگری غرب اصفهان در  نظر داریم این محور گردشگری را با سرعت هرچه بیشتر راه اندازی کنیم.

مدیر منطقه یازده شهرداری اصفهان در پایان افزود: چند سرمایه گذار به غرفه ۲۰۲۰ مراجعه کرده و با پتانسیل های رهنان و محور گردشگری آن آشنا شدند.

افزودن ديدگاه