• ی., 09/08/2019 - 14:09
  • كد: 840

وزیر راه و شهرسازی در نخستین همایش سراسری تأمین و ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن کارکنان نیروهای مسلح، بر ورود تمامی بانک‌ها برای مشارکت در این طرح تأکیدکرد و گفت: ۲۶ پادگان ارتش و نیروهای مسلح، مصوبه‌ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را برای اجرای طرح‌های تولید مسکن اخذ کرده‌اند.

 

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی روز یکشنبه در این همایش در محل وزارت دفاع افزود: انتظار می‌رود با تخصیص زمین‌هایی که در اختیار نیروهای وزارت دفاع و نیروهای مسلح برای اجرای تفاهمنامه مشترک بین وزارتخانه های راه و دفاع در احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی نیروهای مسلح قرارگرفته است، کار به زودی آغاز شود.

 

اسلامی اضافه کرد: برای ۵۰ هزار واحد مسکونی دیگر در اجرای این تفاهمنامه، بوسیله اداره های کل راه و شهرسازی استان‌ها زمین‌های مورد نیاز برای اجرای این کار فراهم خواهد شد و در اختیار اجرای این تفاهمنامه قرار می‌گیرد.

 

وزیر راه و شهرسازی بر تشکیل سریع پرونده‌ها تأکید کرد و گفت: برای تشکیل پرونده‌ها به بانک مسکن اکتفا نمی شود و سایر بانک‌ها ( سپه، ملت، پاسارگاد و رفاه)  نیز باید وارد این طرح شوند و از توان آنها بهره گرفته شود تا بتوانیم سهم ۲۰ درصدی بانک‌ها برای تخصیص منابع به اجرای طرح اقدام ملی را عملیاتی سازیم.

 

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به این مطلب که اجرای این تفاهمنامه به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: تلاش وزارت راه، تکمیل واحدهای مسکونی کارکنان نیروهای مسلح در سالهای ۹۹- ۱۳۹۸ است.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه تشکیل پرونده‌ها گام مهم اساسی در آغاز این طرح بشمار می‌رود، گفت: برای تشکیل پرونده‌ها باید مؤثر گام برداشته شود و در استان‌ها از طریق بانک ملی و سایر بانک‌ها اقدام لازم انجام گیرد.

 

اسلامی با اشاره به اینکه ۲۶ پادگان ارتش و نیروهای مسلح، مصوبه‌ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران را برای اجرای طرح‌های تولید مسکن اخذ کرده‌اند، گفت: اراضی مورد نیاز برای اجرای این طرح مراحل قانونی خود را طی کرده است.

 

وزیر راه‌وشهرسازی افزود: باید مکاتبه با استان‌ها برای تخصیص زمین در اجرای این طرح سریع‌تر انجام شود؛ در شهرهای جدید این آمادگی به طور کامل وجود دارد، بنابراین انتظار می رود در مدت سه ماه پرونده‌های اجرای این طرح در بانک‌ها تشکیل شود.

 

اسلامی تصریح کرد: اولویت اجرای طرح تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح به اقشار متوسط و ضعیف نیروهای مسلح اختصاص یافته، بنابراین تلاش می‌ شود کارکنانی صاحب خانه شوند که در شمار جامعه هدف این طرح (قشر متوسط و ضعیف) محسوب شوند.

افزودن ديدگاه