• س., 10/12/2021 - 10:38
  • كد: 1479
استاندار اصفهان: یکی از دغدغه های ما رفع مشکل فرار سرمایه‌ها است.

 

سیدرضا مرتضوی، استاندار جدید اصفهان اظهار کرد: مطالبه حقوق مردم مجدانه در بلندای راهبردها قرار می‌گیرد و در عین حال در تعامل صحیح با نمایندگان مردم، زمینه حرکت هم‌افزا را فراهم خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه پرهیز از اختلاف، فرصت‌سوزی و تلاش جمعی برای حل مشکلات با نگاه ملی باید دغدغه همه باشد، گفت: خط مشی این حرکت باید در خدمت اهداف نظام جمهوری اسلامی و در تراز ملی تعریف شود. ملاک توفیق را خدمت واقعی و بی منت در بستر تلاش صادقانه می‌دانیم و از وعده بازی پرهیز خواهیم کرد.

 

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه خستگی ناپذیر در میدان عمل حضور خواهم داشت، گفت: رفع مشکلات عمده استان در حوزه آب، آلودگی هوا، فرونشست، فرار سرمایه‌ها، تولید کشاورزی و صنعتی دغدغه ما خواهد بود.

 

مرتضوی با بیان اینکه یکی از لوازم اصلی حکمرانی، عقلانیت تمدنی است، گفت: در حکمرانی عقلانی تمدنی باید عقلانیت حاکم باشد و عقل تمدنی حکم می‌کند برای حل مشکلات کشور نگاه به آینده هم داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: عقل تمدنی حکم می‌کند که تمام تلاش و حرکت مدیران برای حل مسائل امروز جامعه با نگاه به آینده و احترام به گذشته مورد توجه قرار بگیرد، در غیر این صورت استان به روزمرگی گرفتار خواهد شد و هیچگاه نمی‌تواند شیخ بهایی‌ها، ملاصدراها و دیگر بزرگان را در خود پرورش دهد.

 

استاندار اصفهان اضافه کرد: جوهره تمدن، شبکه‌ای از مناسبات و تعاملات بین ساختارها است؛ وظیفه یک حکمران یا نماینده عالی حاکمیت، ایجاد، تقویت و بهینه سازی این مناسبات و ارتباطات است.

 

مرتضوی با بیان اینکه اداره صحیح استان و ایجاد هارمونی صحیح بدون جدی گرفتن اهمیت روابط و مناسبات میان نهادهای مختلف امکان پذیر نیست، تاکید کرد: باید در این ساختار متوازن، تعامل و مناسبات بهینه را بین نهادهای فرهنگی، آموزشی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برقرار کرد.

 

وی با بیان اینکه اصفهان مهد علم، فرهنگ و هنر و مهد ایثار و شهادت است، گفت: پاسداشت از هویت انقلابی اصفهان وظیفه هویتی ما است که شناسنامه آن شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی هستند؛ هویتی که شناسنامه آن را شهدای مدافع حرمی همچون شهید حججی تشکیل می‌دهد، هویتی که با شهدای امنیت و سلامت بازتعریف می‌شود.

 

استاندار اصفهان تصریح کرد: پاسداشت از هویت دینی استان وظیفه دیگر ما است؛ هویتی که بر تارک آن علامه مجلسی‌ها و میرفندرسکی‌ها و حوزه علمیه همچون خورشیدی می‌درخشد.

 

مرتضوی با بیان اینکه پاسداشت از هویت تاریخی و طبیعی استان از شرق تا غرب و از جنوب تا شمال وظیفه ما است، گفت: در گام دیگر، خدمت به خلق بسیار حائز اهمیت است؛ مردمی که محروم و محجوب هستند و سرمایه اصلی نظام مقدس اسلامی به شمار می‌روند.

 

وی ادامه داد: توجه ویژه به نخبگان و تعریف مناسبات صحیح با آنها اعم از علمای حوزه و دانشگاه، اهالی فرهنگ و هنر، اهالی ادب و شعر، اصحاب رسانه، فناوران، کشاورزان و اصناف همچنین بازاریان، تجار و صنعتگران از لوازم حرکت در این مسیر است.

 

استاندار اصفهان تصریح کرد: باید تعریف شود که استاندار به عنوان نماینده عالی حاکمیت چه نقشی در پیگیری مطالبه حقوق مردم خواهد داشت. استاندار پیشران سیاست‌های دولت در منطقه حکمرانی خود است؛ بنابراین باید مطالبه حقوق مردم به نحو متین و مجدانه مورد توجه قرار بگیرد و در عین حال در تعامل صحیح با تمام نمایندگان مردم و چهره‌های اثرگذار استان، شرایط حرکت هم‌افزا را فراهم کرد.

 

مرتضوی خاطرنشان کرد: محترم شمردن حقوق استان‌های مجاور و ارج نهادن به ارزش‌های همسایگان و برقراری روابط حسنه و برادرانه با سایر استان‌ها پیش نیاز تلاش برای حل مشکلات استان خواهد بود.

 

برچسب ها: 

افزودن ديدگاه