• ش., 02/08/2020 - 15:21
  • كد: 957

منطقه 4، نقطه‌ای استراتژیک در اصفهان

شهر اصفهان به‌عنوان یک جهان‌شهر خلاق، در حال حاضر زمینه‌های توسعه بسـیـاری را در اخـتـیـار دارد و اسـتـفـاده از ظرفیت‌های مختلف آن، زمینه‌ساز تـوسعـه همه‌جانبه شهـر است. به طور قـطـع، هــر جامعه‌ای برای تداوم حیات خود از اجزای مختلفی تشکیل می‌شود تا با انجام وظایفش به طور منظم و پیوسته، حیات جامعه را تضمین کند. شهرداری یکی از این اجزا در جامعه کنـونـی است که همچون خون در رگ‌های یک شهر و یک جامعه جریان دارد؛ شهرداری همچون قلب تپنده یک شهر به شمار می‌رود؛ چراکـه در همه شاخه‌های بنیانی یک شهر حضور ویژه‌ای دارد.

 

حال باید پرسید چه زمانی این سازمان مهم می‌تواند نقش خود را به خوبی ایفا کند؟ هرچند در شهرداری حتی کوچک‌ترین چیز مؤثر است، اما شهردار به عنوان مهم‌ترین عضو این سازمان اثربخش در جامعه مطرح است، چرا که به همه فعالیت‌ها سمت و سو می‌بخشد.

 

منطقه4 شهرداری اصفهان به عنوان یکی از نقاط استراتژیک شهری در حوزه‌های مختلف گردشگری، فرهنگی، عمرانی و خدماتی، نقطه ثقل جریان توسعه شهری به حساب می‌آید که اکنون در اصفهان به عنوان یکی از مطرح‌ترین کلان‌شهرهای ایران قرار دارد. بدون‌شک توجه به جنبه‌های مختلف توسعه در این شهر که با مدیریت شهری صحیح رخ می‌دهد، می‌توان آینده اصفهان را دوست‌داشتنی‌تر از قبل رقم زد.

 

احیای کمربند سبز شرق اصفهان

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان : احیای کمربند سبز شرق اصفهان یا به تعبیری پارک طبیعی شرق اصفهان یکی از مراکزی است که در طول سال‌های گذشته شهرداری اصفهان با آن درگیر بوده و هم‌و‌غم مسئولان شهرداری را به دنبال داشته است، وسعت این پارک 3 هزار و 400 هکتار است که از این میزان 2400 هکتار آن در محدوده منطقه 4 قرار دارد و در حال حاضر بیشتر به عنوان فضای سبز جنگلی در اختیار شهروندان است.

رضا اخوان با اشاره به مطالعات انجام شده در راستای طراحی فضاها اظهار کرد: مشاورانی درباره این موضوع تحلیل و بررسی‌هایی انجام داده‌اند که در مقطعی بخشی از پارک به عنوان باغ تندرستی و بخش دیگر به عنوان پردیس اشراق یا کوه نخودی معرفی شده است که برای این دامنه مجموعه‌ای از مراکز رفاهی، گردشگری، تفریحی، فراغتی، ورزشی و حتی فرهنگی برنامه‌ریزی شده است. او خاطرنشان کرد: پردیس اشراق در چندین فاز تقسیم‌بندی شده که فاز یک آن شامل پیاده‌روسازی و فضای سبز است و بقیه فازها با توجه به هزینه‌بر بودن و شرایط ویژه مسئولان شهرداری تصمیم گرفته شد که از طریق فراخوان و مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این پروژه اجرا شود. اخوان افزود: در حال حاضر اسباب سرمایه‌گذاری در این پروژه فراهم شده و تاکنون فراخوان آن نیز منتشر شده است که امیدواریم سرمایه‌گذاران در این پروژه شرکت کنند تا به زودی فعالیت‌های عمرانی و احداث این مجموعه انجام شود.

 

 

افزودن ديدگاه