• دوشنبه 21 مهر 1399 13:16
  • كد: 1177
نصر اصفهانی: تأ کید بر لزوم آغاز عملیات اجرایی پروژه ساماندهی منارجنبان

رئیـس شورای اسلامی شهر اصفهان به لزوم آغاز عملیات اجرایی پروژه ساماندهی منارجنبان تأ کید کرد وگفت: علیرغم جذب سرمایه گذار و رفع موانع میراثی آن اما گودبرداری انجام و پروژه رها شده است. علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود در صد و چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ادامه داد: با توجه بـه اینکه وضعیت فعلی پروژه برای شهروندان خطرنا ک است؛ بنابراین باید عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

برند سبزشهر

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود با بیان اینکه در حال حاضر مساحت فضای سبز ا کولوژیک شهر اصفهان پنج هزار هکتار است، افزود: متولی سه هزار و 700 هکتار از فضای سبز شهر، شهرداری است و مابقی فضای سبز این شهر متولیان مختلفی دارد. او ادامـه داد: فضای سبز تولید ا کسیژن شهر را برعهده دارد و باید از مسئولانی که برای حفظ و افزایش سرانه فضای سبز تـلاش می کنند، تقدیر کرد.نصراصفهانی ابراز امیدواری کرد که با تلاش معاونت برنامه ریزی و سازمان پارک ها، کیفیت این عرصه افزایش یابد.او فضای سبز شهر اصفهان را برند شهر اعلام کرد و افزود: بـه همین دلیل باید به این بخـش توجه ویژه ای شود. نصراصفهانی به مشکلات چمن بخش هایی از پارک های شهر اشاره و بر ترمیم آن تأ کید کرد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، ادامه داد: چمن های موجود باید ترمیم شود.رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأ کید کرد: در سال های اخیر توسعه فضای سبز عمودی در دستور کار بوده اما فضای سبز افقی نیز نیازمند توجه است و باید این موضوع را جدی بگیریم. نصراصفهانی از مناطق 15گانه شهرداری اصفهان درخواست کرد تا برای رفع مشکل چمن های سطح شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

استانداردسازی مانورها

رئیس شـورای اسلامی شهر اصفهان در ابتدای نطق خود با تسلیت فرارسـیدن ایام رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار کرد: پیامبر ا کرم(ص) قرآن و عترت را به عنوان دو امانت وزین درمیان امت خود به یادگار گذاشتند. نصر اصفهانی ادامه داد: باید بـه قرآن به عنوان کتابی که چـراغ راه زندگی ما محسوب می شود، توجه کنیم. او تأ کید کرد: امروز نیاز داریم بــا تمسک به قرآن و اهلبیت رسالت ها و مأموریت هــای خــود را دنبال کنیم. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، درگذشت استاد آواز ایران محمدرضا شجریان را تسلیت گفت و برای او غفران و رحمت الهی طلب کرد. او همچنین با تسلیت درگذشت آتشنشان عزیزاله ا کبری در مانور هفته گذشـته، تصریح کرد:آتشنشانی دلیل این حادثه را بررسی و ا گر قصوری اتفاق افتاده، مقصران حادثه را مؤاخذه کند. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: ا گر در این زمینـه قصور و کوتاهی رخداده حتما باید برخوردهای لازم انجام شود. او بر استاندارد سازی عملیات و آموزش های آتشنشانی تأ کید کرد. رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان فرارسـیدن روز حافظ و روز نابینایان را گرامی داشت و گفت: در تلاش هستیم تا در شهر اصفهان شاهد بهبود کیفیت زندگی روشندلان باشیم. نصراصفهانی همچنین روز ملی پاراالمپیک را گرامی داشت و گفت: معلولان ایران همواره در میادین جهانی درخشیده اند و با اراده قـوی در میادین جهانی حاضر شده اند و آنها باعث سرافرازی کشور هستند.او 22 مهر روز جهانی اسـتاندارد را هم تبریـک گفت و افزود: اندیشه تشکیل سازمان بین المللی اسـتاندارد در چهاردهم اکتبر سال ۱۹۴۷ در نشست رؤسای مؤسسه های استاندارد بیست وپنج کشور در لندن شکل گرفت و از سال ۱۹۷۰ ،چهاردهم اکتبـر برابر با ۲۲ مهر به نام روز جهانی استاندارد تعیین و نامگذاری شد.

حل مشکلات باوقف

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان فرارسـیدن 24 مهر روز وقف را گرامی داشت وافزود: در طول تاریخ سنت حسنه وقف وجود داشـته و دین اسلام هم با تأیید آن، این سنت را در مسیری هدف دار و روشن قرار داده است. او ادامه داد: امروز جامعه از ثمرات آن استفاده کرده و بسیاری از مشکلات را حل می کند.

 

افزودن ديدگاه